Jako každý rok poslední dny v prosinci bilancujeme a ohlížíme se za uplynulým rokem. Jaký byl? Co jsme udělali? Jaké projekty jsme zvládli? Na co jsme pyšní? Tady je chronologie roku 2022 u nás v Idealabu.

Leden 2022

 • Jsme členem výzkumného konsorcia, které se svým projektem Centrum socio-ekonomického výzkumu dopadů environmentálních politik (SEEPIA) získalo podporu z programu Prostředí pro život Technologické agentury České republiky (TAČR).

Únor 2022

 • Pro prémiového prodejce Monobrand začínáme natáčet videa a psát články o top evropských design značkách. Vznikají workshopy Monobrand & Friends.

Březen 2022

 • Podepisujeme licenční kontrakt s asociací facility managerů IFMA a intenzivně začínáme připravovat nový, tištěný časopis: Facility Management Journal. Grafika, web, autoři, obchod, redakce… Na checklistu máme stovky položek a první číslo časopisu musí vyjít už v červnu. Stihneme to.

Duben 2022

 • Pro Asociaci pro rozvoj trhu vydáváme Trend Report: každoroční analytickou studii věnovanou českému trhu nemovitostí, aktuálním trendům a výhledům. Tištěná publikace u nás vzniká už po deváté.

Květen 2022

 • Slavná dánská značka Fritz Hansen slavila 150. výročí od založení také v Praze. Na galavečeru v pražském Umělecko-průmyslovém muzeu jsme pracovali několik měsíců – i proto se tak vyvedl. Tady je článek.
 • Začínáme pracovat na marketingu firmy Pavlis Interiér. O tomto rodinném truhlářství ještě hodně uslyšíme v roce 2023.

Červen 2022

 • Už tři roky běží náš seriál Architekti kanceláří, ve kterém představujeme ty nejlepší české interiérové architekty: v létě natáčíme nové díly s architekty ze studia Perspektiv a Studia Reaktor.
 • ARCHIZOOM slaví tři roky od založení. Stovky článků, rozhovorů a videí. To byl i důvod k oslavě. Do letenské The Chemistry Gallery jsme pozvali architekty, designéry, umělce a přátele, kteří s námi celé tři roky ARCHIZOOM vytvářejí. V dražbě obrazů Lucie Skřivánkové jsme vybrali přes 70 000 Kč na motolskou dětskou hematologii.
 • Vychází první číslo našeho tištěného časopisu Facility Management Journal: na trhu je hodně vidět.

Červenec 2022

 • Spouštíme hned dva weby pro české architekty: STOPRO Architects a Raz23 mají weby i nové fotografie od Idealabu. Pro STOPRO točíme také krátké video.
 • Dokončujeme marketingovou a PR studii pro malé obce Středočeského kraje.
 • Vychází první ze série našich B2B ebooků: věnujeme se specifickému tématu Akustických budek. Ebook si v příštích měsících stáhne několik tisíc čtenářů.

Srpen 2022

 • Natáčíme a vydáváme už šestý díl seriálu Čeští výrobci, tentokrát s firmou LD Seating. Tradiční český výrobce kancelářského nábytku je naším hostitelem a vzniká video a články na webu ARCHIZOOM.
 • Pro studio YUAR architects připravujeme snídani s novináři, prohlídky kanceláří firmy Productboard a PR do médií.
 • Světelné studio Šajn je po roce naší PR práce čím dál víc vidět.

Září 2022

Říjen 2022

 • Spouštíme nový web pro architektonické studio Schindler Seko Architekti. Minimalistický web ukazuje průřez prací pražského studia, mezi nimiž vyniká letos hojně pražská Kunsthalle.
 • Rekonstruovanou budovu Kunsthalle během celého roku prezentujeme v médiích: českých i zahraničních. Pro novináře v Kunsthalle uspořádáme snídani s architekty a pro členy asociace IFMA komentovanou prohlídku.
 • Na Designbloku vyprodáváme elektrickou loď Maria d´Bohemia a pro architektonické studio VH Architects tady organizujeme přednášky českých architektů Ups, to se nepovedlo. Čtyři architektonická studia se s posluchači dělí o své zkušenosti s tím, co se jim nepovedlo.

Listopad 2022

 • Startuje mezinárodní soutěž Antalis Award, kterou pro evropské architekty a designéry organizuje výrobce papírů. Za Českou republiku v porotě na jaře 2023 zasedne Radek Váňa. Antalis se stává partnerem našeho portálu ARCHIZOOM.
 • Na Týdnu facility managementu v Pardubicích prezentujeme už třetí vydání časopisu, čerstvě vytištěnou Ročenku českého facility managementu 2022 a také získáváme nejvyšší ocenění IFMA AWARD 2022 za odbornou práci a popularizaci oboru: jsme hrdí na toto ocenění.

Prosinec 2022

 • Dokončujeme vlastní podcastové studio v Praze na Břevnově. Velká investice nejen do samotného prostoru, ale i techniky nám umožní se v klidu soustředit na nahrávání vlastního obsahu pro naše časopisy ARCHIZOOM, Facility Management Journal, ale i pro další projekty, které chystáme.
 • Na vánočním večírku ARCHIZOOM v Anežském klášteře se potkáváme s architekty, designéry a našimi fanoušky. Prohlídka kláštera, hudba, tanec a skvělé jídlo a pití. Je to důstojné zakončení třetího roku časopisu. Letos také vzrostl počet partnerů, kteří podporují naše články, rozhovory i videosérie.
 • Těsně před Vánoci jsme všichni pořádně unavení. Jdeme na tradiční večeři do Pětistovky. A na jaro 2023 chystáme hned tři knihy, několik podcastových sérií. A taky druhý ročník tištěného časopisu, čtvrtý rok online časopisu a… a… A zapínáme out-of-office, připravujeme tento článek a na shledanou v novém roce.

Pro koho pracujeme

Pro koho pracujeme nejčastěji? Pracovali jsme a pracujeme pro sklárny, výrobce nábytku, prodejce nábytku, desítky českých architektonických studií, pro developery i firmy prodávající designová svítidla. Pracovali jsme na evropských projektech i lokálních kampaních. Na projektech financovaných z evropských i veřejných zdrojů. Tady je výběr našich referencí.

Tým Idealabu dokáže pokrýt a dodat kompletní marketing i PR, a to nejen v oblasti architektury a designu, na které se specializujeme. Prohlédněte si naše reference, přečtěte si náš blog (kde najdete přes 500 článků) a pokud vás zajímá, kde pracujeme, tady je fotogalerie.

Děkujeme

Děkujeme vám všem, se kterými jsme se letos potkali, pracovali i se hádali.
Bylo to dobré, často i skvělé.
Ať je to v příštím roce 2023 ještě lepší.
Za všechny z Idealabu vám úspěšné vykročení do nového roku 2022 přeje Radek Váňa.

P. S.

Kdyby vás to zajímalo, pak bilance z předchozích let najdete tady: