Antalis, přední evropský distributor papíru a produktů pro vizuální komunikaci, upevňuje svou pozici na trhu interiérového designu a vyhlašuje soutěž Antalis Interior Design Award 2022 věnovanou jedinečným a na míru upraveným prostorům, které vytvořili nadaní kreativci z celého světa.

První ročník soutěže Antalis Interior Design Award, který se konal v roce 2017, zaznamenal obrovský úspěch. Bylo do něj přihlášeno téměř 350 projektů z 29 zemí světa, webové stránky Antalis Interior Design Award zaznamenaly 40 tisíc návštěvníků a soutěž se těšila obrovskému zájmu tradičních i sociálních médií.

Zapojte se do soutěže pro architekty, interiérové designéry, ale i studenty, kteří jsou kreativní a ve své tvorbě pracují s různými materiály.

Interiérový design v restauracích, hotelech, ale i showroomech a dalších prostorách – to vše jsou témata, kterým se na ARCHIZOOM systematicky věnujeme. Proto jsme se s radostí připojili k evropským médiím, která přinášejí na českou scénu mezinárodní soutěž Antalis Interior Design Award 2022. Zveme nejen naše čtenáře, ale všechny interiérové designéry, architekty a kreativní tvůrce: přidejte se a soutěžte. Vaší odměnou může být široká mezinárodní publicita a v případě výhry i výlet do Paříže na jaře 2023.

Proč byste se měli zúčastnit?

Soutěž Antalis Interior Design Award 2022 je pro architekty a designéry především příležitostí propagovat svou práci na mezinárodní úrovni. Přihlaste svůj projekt a kromě publikace u nás na ARCHIZOOM a v řadě dalších evropských medií, která jsou mediálními partnery soutěže, můžete vyhrát jednu z cen a také letenky a cestu do Paříže na slavnostní večer, který se bude konat 30. března 2023.

Pravidla soutěže

Od 1. října 2022 do 31. ledna 2023 mohou interiéroví designéři, architekti, ale i další a všichni kreativní profese, které pracují s papírem zasílat své projekty a návrhy s použitím materiálů firmy Antalis. Projekty pak bude posuzovat mezinárodní porota, porotcem za Českou republiku je Radek Váňa, vydavatel ARCHIZOOM. Soutěží se v celkem 6 kategoriích, včetně nové kreativní výzvy a tou je cena za originální vzor:

  1. Kompletní projekt (dokončený i právě probíhající, nedokončený)
  2. Coala Interrior Film
  3. Coala Windows Decor
  4. Speciální cena pro udržitelný rozvoj
  5. Cena za originální vzor (návrh vzoru tapety)
  6. 3D projekty na bílém modelu – Kantýna

Odvaha & kreativita

Porota v soutěži bude oceňovat kreativitu každého návrhu a odměněny budou nejlepší dokončené nebo probíhající projekty od konce předchozího ročníku (1. února 2020) do konce soutěže (31. ledna 2023). Profesionálové (architekti, designéři, tiskaři, studenti) mohou soutěžit v jednom, resp. i ve více z následujících oblastí: restaurace a hotely, maloobchod, kancelář, domácnost a veřejné budovy. Vítěze si ve speciálně vymezené kategorii zvolí také veřejnost.

Cena za originální vzor

Cena za originální vzor je určena všem kreativním ilustrátorům a designérům, výtvarným umělcům a studentům grafického designu a bude udělena dvěma vítězům. Každý vítěz bude mít možnost tisku svého originálního vzoru na materiál Coala dle vlastního výběru a 3D projekty na bílém modelu. Pro profesionály a studenty, kteří nemají žádný dokončený nebo aktuální projekt k předložení, dává Antalis k dispozici prázdné 3D modely, které mohou znovu připravit pomocí materiálů z řady Coala. Pro tuto novinku soutěže je připraven bílý model kantýna.

Celkem 12 vítězů bude vyhlášeno v březnu 2023 a své ceny převezmou během slavnostního večera, který se uskuteční 30. března v Paříži. Vítězové získají mediální prostor v mezinárodních médiích, publicitu v galerii Antalis na webových stránkách soutěže, na sociálních sítích, na webových stránkách Antalis a na mezinárodních veletrzích a zákaznických akcích v Evropě i mimo ni.

Jednoduchá a rychlá online registrace

Přihlášky můžete zadávat online na AntalisInteriorDesignAward.com od 1. října 2022 do 31. ledna 2023. Všechny ověřené realizace se objeví v galerii, což účastníkům nabídne lepší orientaci po celou dobu soutěže. Agnès Lafarge, marketingová manažerka skupiny Visual Communication Group ve společnosti Antalis říká: „Tímto třetím ročníkem ceny Antalis Interior Design Award můžeme dát naše odborné znalosti do služeb tvorby a inovací, zejména díky naší řadě Coala, která dokonale odpovídá trendům v oboru a umožňuje našim zákazníkům vytvářet jedinečné personalizované interiéry. Kromě toho mezinárodní rozměr této soutěže nabízí vhled do uměleckého cítění a zároveň spojuje různé designové koncepty.“