Za chvíli to odpálíme. Takto začíná každý rok náš závěrečný článek na blogu Idealabu. Rok 2020 byl ve všech směrech mimořádný. Troufnu si říct, že žádný takový jsme předtím nezažili: ani my v Idealabu, ani svět okolo nás. Svět, ve kterém žijeme a pracujeme.
My právě teď intenzivně pracujeme na tom, abychom rok 2020 zakončili oslavou. I když je vlastně co oslavovat?

Co jsme letos v Idealabu udělali a kam jsme došli?

Jarní lockdown i jeho podzimní repríza nás - podobně jako další - donutily pracovat víc online, víc z domova a víc efektivněji.
Naši krásnou Laboratoř myšlenek jsme neopustili, jen jsme na dveře přidali novou jmenovku ARCHIZOOM. Po několikaměsíčních přípravách jsme s příchodem roku 2020 vstoupili na český mediální trh. Zatím v online podobě, ale uvidíme, kudy cesta projektu povede.

Úspěšný projekt ARCHIZOOM

Od prosince 2019 jsme chystali obsahový web o architektuře, scházeli se s desítkami lidí, firem, partnerů... a vznikla neuvěřitelně silná energie, která celý tým Idealabu celý rok pohání.
ARCHIZOOM se od první chvíle podařilo nastartovat rychlým a nečekaně úspěšným směrem. Ať už to je Youtube kanál, kde produkujeme vlastní videa - úspěšný seriál Architekti kanceláří, kratší formát ARCHIZOOM FOCUS nebo komerční, přesto obsahově zajímavá videa jako je seriál Podlahové krytiny budoucnosti. Celkem jsme po roce publikování obsahu v desítkách tisících návštěv měsíčně a ohlasy i zájem nových partnerů ukazují, že kvalitní a původní publicistika o architektuře má na malé české scéně svůj smysl.

Exploze ticha

Mimořádně krásný, komplexní a zajímavý byl projekt Exploze ticha na letošním Designbloku. Drama, trvající od dubna 2020 se nakonec podařilo dovést do zdárného konce a v říjnu, byť s mnoha limity danými covid situací, jsme projekt dokončili. Spolupráce širokého týmu od výrobce BARRISOL a AVETON, přes architekta Marka Deyla, DJ Toam Holiče... to vše přineslo mimořádný výsledek. Který neskončil a bude dál pokračovat, jen co to bude možné.

Další projekty 2020

Dařila se nám spolupráce s veřejnými a státními institucemi a v naší dílně vznikly projekty jako Chomutovské lázně: komunikační kampaň nového projektu chomutovského magistrátu.

Nebo dlouhodobá marketingová strategie pro Českou zemědělskou univerzitu, nový web pro Molekulární ústav Akademie věd anebo několik projektů, úspěšně podpořených Středočeskými kreativními vouchery.

Po všech mravoučných marketingových článcích o tom, úspěšně nastavit marketing pro architekty, jak psát kvalitní obsah, anebo jak připravit argumentační kampaň, jsme na blogu IDEAMAG letos publikovali další stovku článků, které si měsíčně přečte několik tisíc lidí. Celkem zde na blogu nyní najdete několik stovek článků a taky nový Marketingový slovník s několika stovkami hesel z našeho oboru.

Celý rok jsme se také intenzivně věnovali sociální síti LinkedIn a naše správa LinkedIn profilů je jednou z nejvíce poptávaných služeb Idealabu. Od ledna 2021 budeme pracovat pro několik nových klientů, především z oblasti architektury a designu. Naše nové projekty budeme postupně představovat, stejně jako výstupy naší PR práce pro architekty

Děkujeme všem, se kterými jsme se letos potkali a pro které jsme pracovali.
Bylo to letos velmi zvláštní. Jaké to bude v příštím roce 2021? Nechme se překvapit.
Za všechny z Idealabu vám úspěšné vykročení do nového roku přeje Radek.

Nejčtenější články IDEALAB 2020

Návod, jak psát na LinkedIn
Jak správně založit profil na LinkedIn
Správa LinkedIn profilů

Mohlo by vás na IDEAMAG  zajímat

PR a marketing pro developerské projekty
Návod: Seriál Úspěšný LinkedIn
PR a marketing pro architekturu

 

Naše nejčastěji hledané služby
B2B marketing
PR a marketing pro architekturu
SEO analýza
Firemní časopis
Obsahový marketing
Videa a podcasty
Správa LinkedIn
Workshopy a školení LinkedIn

Sledujte nás

Obsah IDEAMAG blogu jsou stovky článků, návodů a tipů pro váš byznys. Sledujte nás na Facebooku.
Anebo odebírejte náš newsletter. Budete v obraze a také vám čas od času pošleme zajímavé články právě z tohoto blogu.

A pak jsou tu stovky dalších článků nejen o české architektuře.Ilustrační foto k tomuto článku máme od Moritze Knöringera z fotobanky Unsplash.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle