Na letošní Designblok připravujeme unikátní expozici Exploze ticha. Autorem je architekt Marek Deyl ze studia Deyl Šesták Architekti a vystavovat budou společně Barrisol a Aveton.

Ticho & hluk

Už 7. října 2020 v rámci Superstudia Gabriel Loci letošního Designbloku se můžete těšit na nevšední zážitek. Instalace spojuje napínané fólie a akusticky pohltivé sklo a jejím autorem je architekt a designér Marek Deyl. Exploze ticha ukazuje možnosti moderních materiálů při absorpci zvuku v prostoru.

Nejedná se pouze o výstavní projekt, objekty Exploze ticha jsou navrženy jako modulární prvky do kanceláří, hotelů či lobby veřejných prostor.

Evoluce akustických řešení

Firmy Aveton a Barrisol přicházejí ve spolupráci s Markem Deylem s řešením, které posouvá klasické “silent roomy” či akustické budky na novou úroveň. Exploze ticha přináší novou úroveň materiálového, barevného i výrazového řešení akustiky.

Je to architektura, která nás prostorově obklopuje stejně jako zvuk v bezprostředním okolí. Její srdce je unikátní objekt – design, jehož části mají různé akustické vlastnosti,“ popisuje architekt Marek Deyl.

Expozice návštěvníka provede odlišnými přístupy k řešení prostorové akustiky a nabídne lepší porozumění prostoru. Ukazuje nejen, jak v prostoru funguje zvuk, ale i to, jak hudba působí na naše tělo a psychiku.

Expozici Exploze ticha doplní i hudební set od DJ Toma Holiče. Poslechněte si ho už teď a užijte si vlastní Explozi ticha.

Pro média

Tisková zpráva ke stažení
Vizuály ke stažení v hires

AVETON

Společnost Aveton zajišťuje komplexní řešení prostorové a stavební akustiky, interiérového designu a audiovizuální techniky – od návrhu až po realizaci. Nabízíme individuální přístup a bohaté zkušenosti i s těmi nejnáročnějšími projekty. Vyvíjíme inovativní řešení podpořená vlastním výzkumem a vývojem jedinečných akustických materiálů. To, co nás v naší práci neustále posouvá dál, je příležitost vytvářet nové prostory, které svým jedinečným designem a technickým zaměřením dokážou působit na lidi a rozšiřují tak jejich vnímání zvuku. | www.aveton.cz

BARRISOL

BARRISOL je napínaná stropní fólie, která dává prostoru nový rozměr. Přináší do interiérů krásu, kreativitu a novou kvalitu. Francouzský výrobce i český prodejce spolupracují s těmi nejlepšími českými i světovými architekty, kteří používají BARRISOL řešení k tomu, aby svým vizím dali opravdu napnutou sílu. | www.barrisol.cz

Marek Deyl

Autor konceptu a expozice

Architektonická kancelář Deyl-Šesták-architekti navazuje na práci studia pha, založeného již v roce 1994. Zabývá se zajištěním veškerých projektových prací, jak v oblasti staveb a urbanismu, tak v oblasti interiérů a designu, s důrazem na architektonickou kvalitu díla. | www.deylsestak.cz
www.explozeticha.cz