Někdy nepotřebujete velká, propracovaná řešení, ale stačí dobře provedené konvenční řešení. Řeč je o webových stránkách, které jsou jednoduchou „nástěnkou“ a prezentují například práci architekta.
Dnes ukážeme několik jednoduchých webů, které jsme v posledních měsících postavili pro české architekty. Mají několik společných znaků:
- jsou postavené pro jednotlivce – architekty nebo malé studio, které nemá čas web pravidelně plnit novinkami nebo psát blog.
- potřebují v zásadě jen ukázat portfolio realizovaných projektů a kontakt na studio
- nechtějí investovat čas a finance do individuální grafiky, složitého kódování a dalšího online marketingu
Jak postupovat, pokud chcete malý prezentační web
Ačkoliv se šablonová řešení, obvykle postavená na WordPressu nebo Wixu, snažíme klientům rozmlouvat (napsali jsme o tom článek Šablony pro WordPress a jejich limity), jsou situace, kde mohou takové weby splnit svůj účel. Pojďme si na několika příkladech ukázat, jak může takový výsledek vypadat. A jak ho lze začlenit do marketingové komunikace architekta, ale samozřejmě nejen architekta. Totéž může platit pro freelancery z oblasti designu, malé začínající značky a produkty.
Dragoun Architekt
Potřebujete rychle a levně postavit malý web, ukázat několik desítek fotografií a pár textových stránek. Takto vznikl během několika dní jednoduchý web pro malé architektonické studio z Plzně. Minimalistický design, fotogalerie referenčních projektů poskládaná do mřížky na hlavní straně, textová stránka s profilem dvou architektů, kteří v Dragoun Architekt pracují, a kontakt. Web je postavený na WordPressu, má pouze českou mutaci a splňuje všechny tři výše uvedené požadavky.
Architekt Jiří Hospodka
Pardubický architekt má od nás podobný web: portfolio prací, kontaktní stránka a na hlavní straně náladová animace, která komunikuje základní hodnoty: „kompletní služby“, „individuální přístup“ a „práce od architektonické studie až po realizaci“. Na rozdíl od předchozího webu, je tento navržený individuálněa postavený také na redakčním systému WordPress. Autorizovaný architekt Jiří Hospodka má od nás minimalistický a snadno ovladatelný web. Samozřejmě na něm měříme návštěvnost (přečtěte si také naše články: Jak a co měřit na webu I, Jak a co měřit na webu II, Jak a co měřit na webu III) a do budoucna se počítá s tím, že se web bude rozšiřovat, jak studio poroste.
VH Architects
Pro Veru Hampl a její architektonické studio zajišťujeme PR a marketing (podrobněji o této službě Idealabu píšeme na stránce PR a marketing pro architekty. Shlédnout můžete také video, kde Radek Váňa tuto službu podrobně popisuje). Abychom mohli efektivně komunikovat práci těchto talentovaných architektů, přeskládali jsme jejich stávající web do nové podoby.
O „přeskládání“ mluvíme proto, že web VH Architects je postavený ve Wixu, platformě pro jednoduchou stavbu a správu webu (psali jsme o této platformě článek Jak postavit web na Wixu). Zvolená šablona VH Architects nebyla pro prezentaci práce tohoto architektonického studia úplně nejlepší, takže jsme vybrali jinou, obsah přeskupili a během několika dní jednoduše poskládali nový web. V případě architektonického studia VH Architects šlo tedy spíš než o programování o novou tvorbu obsahu.
Malé prezentační weby – shrnutí
Jak jsme na třech příkladech webů pro architekty ukázali, dá se i s minimální časovou a finanční investicí dosáhnout uspokojivé prezentace, která zvlášť pro začínající architektonická studia nebo jednotlivce postačí. Využít lze buď hotové řešení – šablonu ve WordPressu, nebo poskládat web v online cloudovém editoru Wix (o tom si řekneme někdy příště).
A jen pro srovnání na závěr: na pomyslném protipólu k těmto malým prezentačním webům, je nový web architektonického studia OOOOX, který kromě individuálního designu má spoustu technologických vychytávek, měřicí nástroje a také velmi propracované SEO (o této službě Idealabu si více přečtěte na stránce Základní SEO analýza, případně v článcích Jak a co měřit na webu I, Jak a co měřit na webu II, Jak a co měřit na webu III).
Chcete postavit nový web od Idealabu?
Napište nám
Úvodní foto je od Ilyi Pavlova na Unsplash.