Máme rádi architekty OOOOX. A proto  představujeme  nový web www.oooox.com, na kterém jsme několik měsíců pracovali.

Architektonické studio OOOOX s námi připravovalo nový komunikační formát věnovaný architektuře a interiérovému designu. Připravovali jsme ho od loňského podzimu a zahrnuje vlastní podscast na Spotify, Apple Podcasts a dalších platformách, videokanál na Youtube a také čtvrtletní časopis The Worlds of OOOOX. Obsahově nabitý web dále doplňuje pravidelný blog. Všechny tyto formáty spojuje téma architektury, interiérového designu a minimalistické estetiky, která OOOOX charakterizuje.

Píšeme o architektuře, interiérovém designu, krásných věcech a cestování. Definujeme vlastní svět krásy a sdílíme ho s našimi klienty, ale i dalšími lidmi, kteří mají rádi současnou architekturu,“ říká Ing. arch. Radka Valová, spoluzakladatelka studia.
Všechny nové formáty, které se v České republice v oblasti architektury zatím příliš nepoužívají, jsou integrované do nového webu www.oooox.com. Ten také obsahuje několik stovek fotografií moderní architektury: realizací a prací studia OOOOX.

Interaktivní formát umožňuje návštěvníkovi vytvářet si vlastní moodboardy, listovat si inspiračními fotkami a postupně si udělat představu o tom, jaký interiér od OOOOX se mu nejvíce líbí, nebo přímo jaký chce navrhnout.

Grafický návrh a stavbu webu provedlo studio Vkontextu pod vedením art directora Ondřeje Valy, obsah jsme dodali my v Idealabu, hlavním autorem textů byl Radek Váňa.
Ten je také moderátorem podcastu the World of OOOOX, kde společně s Radkou Valovou objasňují jednotlivé fáze architektonického navrhování a tvorby.

Profil studia OOOOX

Znalosti / Důvěra / Výsledek
Když stavíte nebo rekonstruujete svůj byt nebo dům, nestačí vám hezké vizualizace. Potřebujete mít jistotu, že celou cestu s vámi jde někdo, kdo navrhování a stavění opravdu rozumí.

OOOOX je architektonické studio Radky a Jakuba Valových. A taky jejich týmu, který ručí za to, že co jste si vysnili a s námi nakreslili, bude stát a fungovat. Beton se nebude drolit, dvířka lehce zaklapnou a dřevo bude vonět: to je pro nás rekonstrukce nebo stavba. Naše architektura je pevná a stabilní.

"World of OOOOX. Představíme vám v něm nejen naši práci, ale i to, jak pracujeme. Provedeme vás místy, která jsme navštívili. Jsme dva architekti, máme doma malého vikinga Erika (fakt je to blond viking), který už teď vypadá jako architekt a stařičkou bílou boxerku Cibuli.

Náš svět má širší záběr právě v cestování: máme rádi divokou přírodu a offroad zároveň. Milujeme Island, ale stejně tak rádi jezdíme po městech, hlavně na sever, kde bydlíme v designových bytech a kde nakonec stejně chodíme jen po hospodách a architektuře. Milujeme industriál a militantní stavby (hlavně Radka), takže ve Vídni, Berlíně nebo Hamburgu objíždíme bunkry a ponorky a brázdíme doky mezi kontejnerovými loděmi. Všechny tyto lahůdky najdete na našem cestovatelském webu TORLEIDI (www.torleidi.com).

Bydlíme v krásné černé stodole na samotě na horách, kde kdysi dávno byla první anarchistická tiskárna s výhledem do údolí. Rekonstrukce máme tak rádi, že jsme ani tuhle ruinu nestrhli, ale vymáčkli z jejího potenciálu maximum. Takže u rekonstrukcí z nás mluví vlastní zkušenost. Tady čerpáme energii, tady máme klid, tady se cítíme skvěle. Pracujeme v holešovické továrně na pražskou šunku: zase industriální prostor."

Realizační tým

Grafický návrh: Ondřej Vala, V kontextu (www.vkontextu.cz)
Obsahový koncept a copywriting: Radek Váňa, Idealab (idealab.cz)
Podcasty: Idealab (idealab.cz)
Fotografie a videa: KIVA Photography, Pavel Raev, a další
www.oooox.com