Barrisol byl generálním dodavatelem výjimečného výstavního stánku firmy Lasvit na letošním milánském veletrhu. Navrhovalo architektonické studio Deyl Šesták Architekti (rozhovor s jedním z partnerů studia, Markem Deylem jsme přinesli zde). Časopis Napnuto pro Barrisol pak najdete zde.

Architektonická kancelář Deyl-Šesták-architekti navazuje na práci studia pha, založeného již v roce 1994. A každý rok navrhuje pro českou firmu Lasvit výstavní stánek na Salone del Mobile. I letos tomu bylo tak a Deyl Šesták Architekti opět překvapili.

Na Salone del Mobile návštěvníky i světový tisk nadchl stánek české sklářské společnosti Lasvit. Ta koncipovala svoji expozici nazvanou Teorie světla v duchu objevování světla ve stínu.

Pod obřími zlatými stínidly byly ukryty unikátní světelné instalace, představující čtyři klíčové aspekty formující světlo – odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě. V menších kójích pak byly prezentovány novinky designových svítidel vyráběných v kolekcích.
Objekt Traces od Kataríny Kudějové a Kateřiny Handlové magazín Azure zařadil mezi pět svítidel, která zachycují až magické efekty skla.

Misí LASVITu je inspirovat svět krásou skla a každý ročník Salone del Mobile je dalším krokem na naší cestě. Letos jsme chtěli ukázat, kolik různých podob sklo a světlo mají, a přiblížit jejich krásu,“ vysvětlil zakladatel a prezident společnosti Leon Jakimič.

Každou ze světelných instalací stvořil jiný designér a každá byla jedinečná. Všechny spojovala krása řemeslně zpracovaného českého skla a variabilita, díky které je lze umístit do jakéhokoliv prostoru. Bodovala instalace Traces od dvojice designérek Kataríny Kudějové Fulínové a Kateřiny Handlové, kterou americký magazín Azure zařadil mezi pět svítidel, která zachycují až magické efekty skla.

Zaujal také experiment s barevným spektrem uplatněným v instalaci s názvem De-Lux-Ity od Wandy Valihrachové, instalace stavící na odrazu světla nazvaná Aura od Márii Čulenové nebo kreace na přírodní téma Liana od uměleckého ředitele společnosti Maxima Velčovského.

Jsme milovníci světla. Po jedenácti letech práce se sklem a světlem jsme dospěli k naší vlastní teorii světla. Výsledky našich experimentů prezentujeme ve formě čtyř jedinečných světelných instalací,“ komentoval umělecký ředitel Lasvitu Maxim Velčovský.

Stánek Lasvit na Salone del Mobile 2019

Realizace: 2019
Investor: Lasvit
Autoři: Marek Deyl, Jan Šesták, Kateřina Kuchařová
Generální dodavatel: CS Lyon Praha / Barrisol
Foto: Lukáš Pelech

Mohlo by vás zajímat - Idealab pro design a architekturu

Uvedení Ročenky české architektury (duben 2019)
TechoCon Morning Meeting (září 2018 – květen 2019)
Design Heroes – přednášky o designu (září 2018 – květen 2019)
Výstava ve vile Tugendhat (květen 2019)
Vernisáž výstavy ve vile Tugendhat (duben 2019)

Rozhovory o designu a architektuře

Barbora Kopečná – architektka
Vladimír Borovička – ředitel značky Interiér Říčany
Luděk Rýzner – architekt
Jan Bastař – spoluzakladatel značky cre8
Marek Deyl – architekt
Robert Fritzen – majitel restaurace

Náš tip

Chcete zajistit PR služby pro architekty, designéry anebo prodejce?
Kontaktujte nás, rádi se s vámi potkáme.