Hostem dalšího setkání hrdinů českého designu v Intermezzu bude Babeta Ondrová, která stojí se svým životním partnerem Janem Slovákem za českou značkou Lavmi.

Je autorkou všech designů, které značka nabízí. Společně s Janem vytváří autorské designové tapety a interiérové doplňky, které splňují vysoké estetické nároky, mají styl a svojí originalitou souzní s jedinečností jejich zákazníků.

Jejich tapetový příběh začal v roce 2009, kdy měli malé grafické a reklamní studio. Pracovali na spoustě zajímavých zakázek, ale touha rozhodovat sami za sebe a realizovat svůj projekt od A do Z způsobila, že otočili kormidlem.

Občas se přihodí, že člověk postrádá určitou službu, nebo produkt a začne tuto díru na trhu sám vyplňovat. A začne velké dobrodružství. V jejich případě to byly tapety. Chtěli jednoduché, originální, grafické a zcela jiné, než se dají koupit v běžných řetězcích. Takové nikde nebyly. Protože grafický design byl jejich chleba, vrhli se do toho po hlavě. Tak vznikla značka designových tapet LAVMI.

Museli se se hodně naučit o výrobě, o technologii, o marketingu, o tom jak prodávat doma i v zahraničí. K počáteční radosti z tvorby, z budování značky, ze svobody a z objevování se přidala i radost z toho, že tuto energii můžou předávat dál a inspirovat lidi ke změně. Radost, že jejich produkty dokáží lidem ozdobit každý den a pomáhat v nacházení harmonie vnímají jako jejich poslání.

Pozvánka na přednášku

Zveme vás tento čtvrtek 16. května 2019 od 18.30 do design labu Intermezzo

Kde: Oldřichova 620/34, Praha 2 – Nusle
Registrace na Design Heroes Vol. 6