Jsme specialisté na komunikaci pro architektonická studia i jednotlivce. Naší prací je mediální prezentace architektury.

O architektonických realizacích, studiích a projektech informujeme média zaměřená na architekturu, design a lifestyle v České republice a také v zahraničí. Náš PR a mediální servis nabízíme architektům, interiérovým designérům, produktovým designérům, ale i dodavatelům staveb a interiérových realizací.

Jak postupujeme

Správná prezentace architektonické práce má svoje pravidla a zákonitosti. Při PR práci pro architekty využíváme našich zkušeností: jsme bývalí šéfredaktoři a redaktoři odborných architektonických a developerských médií (prohlédněte si Náš tým).

Strategii, jak konkrétní studio, architekta nebo projekt prezentovat, obvykle připravuje Radek Váňa, který má 20 let zkušeností z médií, je autorem několika odborných knih a stovek článků o architektuře (bibliografii Radka najdete zde).

1. Příprava strategie

Nejprve s architektem nebo interiérovým designérem probereme, jakou mediální strategii zvolíme. Jinak se prezentuje interiér (ukázka zde), jinak administrativní budova (ukázka zde)... anebo rozhovor s architektem (ukázky našich rozhovorů). Nachystáme texty o domě, rozhovor s autorem nebo i investorem. Naše texty jdou do hloubky, jsou odborné a vždy se soustředíme na samotné dílo, proces jeho vzniku i autory.

2. Fotografie architektury

Vybereme a doporučíme vhodného fotografa architektury (podrobně o tom píšeme v článku Fotografie architektury), ošetříme licenční práva (více najdete v článku Licenční smlouva pro fotografy architektury) a zajistíme samotnou produkci: stylistu, retuše, výběr fotografií... Celek musí být skvělý, než ho budeme společně prezentovat na webu, do médií, klientům...

3. Komunikace s médii

Celý press kit (tedy fotografie, texty, rozhovory a další materiály) pak odesíláme médiím. Máme vlastní, aktualizovanou databázi tuzemských a zahraničních médií. Konkrétní novináře, které známe osobně, telefonujeme s nimi, píšeme jim. Jsme jejich partneři a dodavatelé obsahu. Sledujeme ediční plány i zaměření jednotlivých časopisů, takže víme, komu jaký obsah nabídnout. Jinak se připravuje článek pro celostátní deník a jinak pro odborný architektonický časopis. Důležití jsou také freelance redaktoři a blogeři, kteří se věnují zvláště interiérovému designu a produktům. Celkem naše databáze obsahuje kolem 1 000 kontaktů: umíme je správně selektovat, sledujeme jejich náklad, čtenost i mediální zásah.

4. Zahraniční média

Oproti českému mediálnímu trhu je zahraniční scéna nekonečná: existují tisíce časopisů v Evropě, Asii, ale i Austrálii, stovky webů a katalogů, kde můžeme práci architektů prezentovat. Vždy záleží na tom, jak PR architektonického ateliéru, interiérového designéra nebo freelancera má vypadat.
Může být velmi intenzivní (podrobně o tom píšeme například v článku Vítězové v architektonickém PR) anebo jde o jeden, dva publikované články ročně. Umíme do toho šlápnout opravdu intenzivně, ale stejně tak chápeme, že jeden správně načasovaný rozhovor za půl roku přinese své ovoce.

5. Architektonické databáze

Na světě existuje spousta webů, kde se prezentují architekti. Jsme hrdí na to, že Archiweb - nejčtenější český web spolu-připravujeme my v Idealabu (podrobně o tom píšeme v článcích Jak se prezentovat na Archiwebu a Jak využít Archiweb pro marketing). Ale pak jsou zde další Architizer, Architonic, Divisare, Archilovers, Archello... Založíme zde profily, budeme je aktualizovat, starat se obsah. Naše práce začíná tvorbou obsahu a směřuje k výkonu.

6. Mediální servis

Jako architekt nemáte čas na psaní textů, nechcete (nebo ani neumíte) odpovídat na dotazy novinářů. Často jsou kladené ve spěchu, bez kontextu a porozumění problematice. My vám tento servis zajistíme: budeme vašimi "tiskovými mluvčími": připravíme odpovědi, napíšeme texty, anebo zformulujeme váš názor i na velmi obecně formulované zadání jako například: "aktuální trendy v interiérovém designu". My vytvoříme obsah a vy budete v médiích citovaní... i tak funguje PR.

7. Technologie & fotografie ke stažení

Máme vlastní mediální server, odkud si novináři mohou snadno stáhnout fotografie k publikování. Data chráníme, ale zároveň je umíme médiím poskytnout na vyžádání obratem. Jsme přesvědčeni o tom, že česká (a slovenská) architektura patří na světovou scénu. Proto ji aktivně popularizujeme v zahraničních médiích.

8. Důvěrnost a informace

Od roku 2009 pracujeme pro desítky architektonických studií, ale i firem, které působí v oblasti architektury a interiérového designu. Se všemi informacemi nakládáme diskrétně, každý projekt připravujeme v režimu NDA (Non-disclosure agreement). Naši klienti nám důvěřují a nás jejich důvěra zavazuje.

9. Reference

Dvacet let (jen pro pořádek: pod značkou Idealab je to deset let) pracujeme na zviditelnění české architektury: píšeme, fotíme, stavíme weby, pořádáme různé akce... Architektonická studia, pro která nyní pracujeme:

- Schindler Seko Architekti
- OK Plan Architects
- Ateliér Kunc Architects
- Klanc...Architekti
- Architektonický ateliér Gabriely Kaprálové (ASGK)
- BARAAK
- Konceptual
- No Scale Architekti

Architekti, pro které jsme pracovali

Architektonický ateliér Radana Hubičky (AARH)
Studio Olgoj Chorchoj
mimolimit
IBA Architects
a-lt architekti
Barbora Léblová Interiors & Architecture
a další

10. Kontaktujte nás

Jsme připraveni poskytnout vašemu architektonickému studiu odpovídající servis v různé intenzitě a četnosti.
Kontakt pro tuto službu: Radek Váňa | radek@idealab.cz | tel. +420 777 572 476

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle