Autorská práva na fotografie architektury? Na co si dát pozor a jak ošetřit licenční práva fotografů.

V naší praxi se často setkáváme s tím, že jako architekt nebo architektonické studio potřebujete, aby vaše prezentace staveb byly vidět.
Aby je média publikovala, abyste mohli svou práci prezentovat na internetu. Nebo si budete po čase chtít uspořádat vlastní knihu, výstavu, prezentaci... Prostě vždy se vyplatí mít vše v pořádku a na papíře.

Jak správně ošetřit autorská práva

S každým fotografem (naše tipy najdete na IDEAMAG.CZ zde), s nímž fotíte své stavby, je potřeba mít uzavřenou správnou licenční smlouvu.

Zabráníte tak řadě nepříjemných situací, které mohou vzniknout, když se rozhodnete své stavby (na fotkách) někde publikovat. Nejsme právníci, ale jednoduchý návod, jak ošetřit pomocí licenční smlouvy váš vztah s fotografem, který pro vás (případně i další strany) chystá dokumentaci, by měl mít podobu psané smlouvy.
Stáhněte si náš vzor, který můžete - samozřejmě po konzultaci s právníky - použít i pro potřeby vašeho studia.

Licenční modelová smlouva (MS Word ke stažení)

Důležité upozornění
Jsme marketingová agentura, ne právní kancelář. Proto i tento vzorový dokument má obecnou informativní povahu a při jeho použití je třeba brát v úvahu, že každý případ je individuální. My používáme tento vzor, ale vzorová smlouva nepokrývá všechny situace, které mohou v praxi nastat. Neneseme žádnou odpovědnost za případnou újmu vzniklou použitím tohoto vzoru bez konzultace s advokátem nebo jiným právním odborníkem, který navrhne nejvhodnější změny textu s ohledem na potřeby konkrétního zadavatele, důvod závazku a postavení smluvních stran.