Minulý týden jsme v časopisu Archizoom publikovali analýzu dopadů krize na profesi architekta. Naše ZOOM analýza (případně si ji stáhněte v pdf) vyvolala mimořádný ohlas.

Oslovili jsme tedy řadu architektů, se kterými buď spolupracujeme, nebo jejichž názor na to, co se bude dít, nás zajímá. Samozřejmě nikdo neví, co bude za týden nebo za rok, řada z nás sedí doma v homeoffice.

Během několika dní tak vznikl seriál článků, který na Archizoomu budeme postupně publikovat. Naše práce v oblasti marketingu pro architekturu tak dostává i publicistický rozměr a jsme rádi, že kromě praktických návodů, jak si poradit s online marketingem pro architekturu nebo konkrétních PR projektů, můžeme shrnout i znalosti z oblasti celého trhu.

Prvním, který na naši ZOOM analýzu reagoval, byl architekt Jan Kasl, předseda České komory architektů. Pro Archizoom připravil článek, ve kterém mimo jiné říká: "Naše problémy však nastanou až v příštích měsících. Samozřejmě již dnes je patrné zpomalení nebo zkomplikování výkonu naší profese kvůli omezeni fyzického kontaktu - místní setření se spíš odloží na později, než uspořádá přes videokonferenci, o projednávání územních plánů nemluvě. Úřady ale vcelku fungují, s ohledem na omezené kontakty s veřejností a nižší počty místních projednávání, se mi zdají být lhůty v posledních třech týdnech kratší než v době minulé. Odložená agenda se ovšem projeví ve lhůtách po skončení či omezení restrikcí."

Celý článek najdete na Archizoom.cz.

Dále by vás mohlo zajímat

Pavel Ullmann a Josef Klika – architekti
Barbora Léblová – architektka
Gabriela Kaprálová – architektka
Barbora Mluvková – architektka
Vladimír Borovička – ředitel firmy
Luděk Rýzner – architekt
Marek Deyl – architekt a designér
Jan Bastař – zakladatel cre8
Pasta Oner – umělec

Náš tip

Chcete také publikovat na tomto blogu IDEAMAG.CZ?
Zajímá vás kvalitní obsah, kterým oslovujeme zajímavou cílovou skupinu, především v B2B marketingu?
Napište nám a pojďme se potkat. Umíme připravit rozhovor i pro vás