Fotografie a vizuální obsah jsou lépe zapamatovatelné a poutavější než dlouhé odstavce textu. Ilustrace nebo vhodné obrázky doplňují či demonstrují sdělované informace, ať už je podáváte ústně během prezentace, na obrazovce počítače nebo v tištěné podobě. Zajímavý obrázek a chytlavý titulek ve většině případů přimějí návštěvníky stránek k rozkliknutí článku nebo jiného příspěvku.

Odkud získávat kvalitní fotografie a obrázky, aniž byste je museli sami pořizovat, jsme již psali.

Co když jste ale prošli všechny doporučené platformy s volně dostupnými fotografiemi, ale stále to není přesně to, co jste hledali?

PikWizard

Pokud klasické fotobanky neuspokojují vaše hledání, zkuste Pikwizard, který umožňuje zvolenou fotku editovat a upravovat, dokud nebude zcela podle vašich představ. Na PikWizard jsou volně dostupné fotografie ve vysokém rozlišení stejně jako nabízí například Pixabay nebo Unsplash. V této knihovně je uloženo více než 100 000 obrázků a videí, které nejsou omezeny autorskými právy a lze je tedy volně použít.

Oproti zmiňovaným fotobankám nebo na rozdíl od Visualhunt, kde obrázky můžete filtrovat podle barev, je však PikWizard jedinečný tím, že je k této stránce připojen editační nástroj Design Wizard. Pomocí tohoto nástroje lze upravovat nejen fotografie, ale také stříhat videa (těch je zde jen malý počet). Co se však týče obrázků, je tento editor šikovným pomocníkem.

2v1

Vedle základních úprav jako je oříznutí fotografie nebo aplikace filtru je stejně jako v grafickém editoru Canva možné zvolenou fotografii vylepšit přidáním textu, grafických prvků, ilustrací nebo vložením vlastních obrázků, například firemního loga. Jednoduchý editor se hodí také například když chcete mít obrázek namísto v pestrých barvách jen v minimalistické černobílé.

Na jedné platformě můžete vybírat z velkého počtu kvalitních fotografií, které lze použít v prezentacích nebo ilustračních fotografií například ke článku na blog. Dále je možné fotky podle potřeby upravit a přizpůsobit svým požadavkům. I přesto, že se nejedná o autorskou tvorbu, bude obrázek v rámci jen několika kroků hned osobitější.

Potřebujete poradit s dalšími marketingovými nástroji?

Prohlédněte si nejčastěji hledané služby:
B2B marketing
PR a marketing pro architekturu
SEO analýza
Firemní časopis
Obsahový marketing
Videa a podcasty
Správa LinkedIn
Workshopy a školení LinkedIn

nebo zkuste Podzimní školu LinkedIn.