Někdy potřebujete do prezentace nebo na web kvalitní ilustrační fotografie. Pokud se chcete vyhnout klasickým placeným fotobankám, máme pro vás seznam odkazů na weby, kde seženete legálně kvalitní fotografie: ať už do vašich firemních, architektonických nebo jiných prezentací. Anebo jako ilustrační na web. Bez kvalitních fotografií se dnes často neobejdete.

Ostatně i my je tady na IDEAMAG.CZ používáme. A kde je vzít?

Tady je několik tipů na volně dostupné fotobanky - zdroje fotografií ve vysokém rozlišení.

Na co si dát pozor

Autenticita. Často na první pohled poznáte, že takhle fotka je z fotobanky. Jsou ni jinak oblečení lidé, často genderově namixovaní tak, aby skupina lidí vypadala opravdu kosmopolitně. Jenže, když chystáte českou prezentaci pro českého zákazníka, asiat na fotce nemusí být to pravé. Stejně tak doprovodit prezentaci architektonického návrhu fotkami z amerického prostředí bude působit nepatřičně.

Takže kde hledat?

Pixabay

Najdete tady spousty fotek: od naprosto šílených až po kvalitní, které lze stáhnout použít. Máte také možnost vyhledávat podle velikosti, orientace (na výšku/na šířku) a dalších parametrů. Česky i anglicky.
www.pixabay.com

Unsplash

Náladové fotky, často velmi kvalitní... Používáme je i zde na IDEAMAG.CZ, když zrovna nemáme fotky našich klientů, nebo je nemůžeme použít. Tuhle fotobanku máme hodně rádi.
www.unsplash.com

VisualHunt

Spousta kýče, barevných fotografií, kytiček, zvířátek... výhodou je ale možnost vyhledávat podle barvy (vyzkoušejte třeba zelenou).
www.visualhunt.com

Pexels

Velký výběr všeho možného: od lidí až po koťátka... vše ve slušné kvalitě. Takže třeba na klíčové slovo "photo" tam toho najdete opravdu hodně.
www.pexels.com

StartUpStockPhotos

Fotky lidí za počítačem, u prezentace, u tabletu, u monitoru... znáte to: potřebujete něco trendy, abyste fotkou řekli, že digitální prostředí je zajímavé. nechybějí hipsteři v kostkovaných košilích, macy a další cool atributy... Tak tady jste správně.
www.startupstockphotos.com

Dále by vás mohlo zajímat

Rozcestník na další zdroje fotografií, videí a mockupů zdarma AllTheFreeStock