5. února 2019 Radek Váňa

Webové stránky pro architekty

Dnes ukážeme, jak stavíme web pro architekty. Před několika měsíci jsme tady na IDEAMAG blogu psali několikadílný seriál Marketing pro architekty (přečtěte si 1. díl / 2. díl / 3. díl). Podrobně jsme v něm vysvětlovali, jak sestavit obsahovou strategii. Jak si připravit marketingový plán a na co si dát při plánování marketingu pozor. Dnes se zaměříme na weby.

Webové stránky pro architekty

Jedním z hlavních komunikačních kanálů pro každého architekta jsou kvalitní a dobře provedené webové stránky.
Ročně v Idealabu postavíme kolem 20 webů. Z toho vždy několik tvoří webové stránky pro architekty. Jak mohou webové stránky pro architekty vypadat?

Obvykle mají poměrně jasnou strukturu: kromě tradičního kontaktu ukazují portfolio architektonické práce daného studia nebo architekta. Dále popisují služby a specializaci a také dost často mají sekci Napsali o nás, případně ocenění. Vždy je skvělé, když dokáže architekt nebo někdo ze studia psát blog. Komentovat aktuální projekty, přiblížit návštěvníkovi stránek, jak architektonické studio uvažuje o své tvorbě, případně obecných tématech architektury.

Naše webové stránky pro architekty

Rozsahem malé webové stránky pro architektku Simonu Fišerovou (www.simonafiserova.cz) jsme připravovali v listopadu až prosinci 2018. Celá realizace od konceptu, přes grafiku až po naplnění trvala kolem šesti týdnů a web je v podstatě portfolio realizovaných projektů, doplněné o kontakt a publikované články.

www.simonafiserova.cz

Rozsahem větší byl web pro architektonické studio Schindler Seko Architekti. Opět pracujeme se základním obsahem, kterým je architektonické portfolio, doplněné o portréty celého týmu (odkaz je tady), web je česko-anglický a samozřejmě responzivní pro mobilní telefony a tablety. Běží na redakčním systému (CMS), takže si architekti sami mohou spravovat obsah: přidávat nové realizace, psát novinky, přidávat fotogalerie a další obsah.

www.schindlerseko.cz

Poslední z ukázkových webů pro architekty z naší dílny je web Ateliéru Kunc Architects (www.atelierkunc.com). Rozsáhlý web, který navíc doplňuje vlastní časopis AKA Stories (přečtěte si případovou studii o naší pětileté PR práci pro toto studio) má velkou návštěvnost a slouží jako první kontaktní místo pro nové zájemce o práci tohoto architektonického studia.

www.atelierkunc.com

Jste architekt nebo architektonické studio a potřebujete nový web?
Rádi vám navrhneme, postavíme i naplníme webové stránky. Kontaktujte nás a pojďme se potkat.
Email: office@idealab.cz