Dnes ukážeme, jak stavíme web pro architekty. Před několika měsíci jsme tady na IDEAMAG blogu psali několikadílný seriál Marketing pro architekty (přečtěte si 1. díl / 2. díl / 3. díl). Podrobně jsme v něm vysvětlovali, jak sestavit obsahovou strategii. Jak si připravit marketingový plán a na co si dát při plánování marketingu pozor. Dnes se zaměříme na weby.

Webové stránky pro architekty

Jedním z hlavních komunikačních kanálů pro každého architekta jsou kvalitní a dobře provedené webové stránky.
Ročně v Idealabu postavíme kolem 20 webů. Z toho vždy několik tvoří webové stránky pro architekty. Jak mohou webové stránky pro architekty vypadat?

Obvykle mají poměrně jasnou strukturu: kromě tradičního kontaktu ukazují portfolio architektonické práce daného studia nebo architekta. Dále popisují služby a specializaci a také dost často mají sekci Napsali o nás, případně ocenění. Vždy je skvělé, když dokáže architekt nebo někdo ze studia psát blog. Komentovat aktuální projekty, přiblížit návštěvníkovi stránek, jak architektonické studio uvažuje o své tvorbě, případně obecných tématech architektury.

Naše webové stránky pro architekty

Rozsahem malé webové stránky pro architektku Simonu Fišerovou (www.simonafiserova.cz) jsme připravovali v listopadu až prosinci 2018. Celá realizace od konceptu, přes grafiku až po naplnění trvala kolem šesti týdnů a web je v podstatě portfolio realizovaných projektů, doplněné o kontakt a publikované články.

 

www.simonafiserova.cz

Rozsahem větší byl web pro architektonické studio Schindler Seko Architekti. Opět pracujeme se základním obsahem, kterým je architektonické portfolio, doplněné o portréty celého týmu (odkaz je tady), web je česko-anglický a samozřejmě responzivní pro mobilní telefony a tablety. Běží na redakčním systému (CMS), takže si architekti sami mohou spravovat obsah: přidávat nové realizace, psát novinky, přidávat fotogalerie a další obsah.

www.schindlerseko.cz

Poslední z ukázkových webů pro architekty z naší dílny je web Ateliéru Kunc Architects (www.atelierkunc.com). Rozsáhlý web, který navíc doplňuje vlastní časopis AKA Stories (přečtěte si případovou studii o naší pětileté PR práci pro toto studio) má velkou návštěvnost a slouží jako první kontaktní místo pro nové zájemce o práci tohoto architektonického studia.

www.atelierkunc.com

Jste architekt nebo architektonické studio a potřebujete nový web?
Rádi vám navrhneme, postavíme i naplníme webové stránky. Kontaktujte nás a pojďme se potkat.
Email: office@idealab.cz