Zlatý středník je největší komunikační soutěž v Česku. V kategorii Nejlepší brožura, ročenka & katalog jsme získali třetí místo za knihu TINY HOUSE: průvodce krajinou minimalistického bydlení (v tomto článku najdete celý příběh).

Zlatý středník 2023

Ceny největší oborové soutěže Zlatý středník, která již 21 let oceňuje nejlepší komunikační projekty a firemní média, znají své letošní vítěze. Odborné poroty složené z řad odborníků na komunikaci i novinářů udělily ocenění celkem ve 33 kategoriích. Dohromady čekalo na stupních vítězů 91 trofejí, vybraných celkem z 659 přihlášek do letošního rekordního ročníku soutěže. Slavnostní galavečer, který se každoročně pořádá pod taktovkou PR Klubu, se konal v pražském klubu SaSaZu ve čtvrtek 7. září 2023. Byli jsme při tom. A bronzová medaile nás víc než potěšila. Seznam všech oceněných najdete tady.

Kniha, podcast a další plány

Při přípravě knihy nás v souvislosti s malými domky napadlo mnoho otázek a narazili jsme na spoustu témat, která jsme chtěli prozkoumat. Vznikl tak podcast: rozhovory s architekty a odborníky, ale i lidmi, kteří v tiny house bydlí. Ti všichni v podcastu MINIMALIST(K)A ukazují svůj pohled na minimalistické bydlení.
V druhé sérii podcastu jsme téma posunuli od bydlení k minimalismu jako takovému.

Studio Idealab

Vlastní podcastové studio na Břevnově nám umožňuje rychle a flexibilně reagovat: když máme zajímavého hosta, on má čas přijít na interview, máme natočeno v podstatě hned… V tom je velká výhoda a podcasty využíváme k tomu, abychom podpořili naše časopisy (ARCHIZOOM i Facility Management Journal) i projekty našich klientů. Celkem ke knize vzniklo 14 dílů podcastu.

Kde koupit knihu TINY HOUSE

Zajímá vás kniha TINY HOUSE: průvodce krajinou minimalistického bydlení? Můžete si ji koupit za 890 Kč na eshopu ARCHIZOOM.

Vydal Idealab, s. r. o. jako svou druhou publikaci, první v edici ARCHIZOOM
Vydavatel Radek Váňa
Texty Jiří Pelcl, Pavla Melková, Tereza Škoulová (rozhovory)
Obálka, grafická úprava a sazba Jana Vahalíková / Studio Marvil
Předtisková příprava a úprava fotografií Michal Janata / Studio Marvil
Portréty Tereza Škoulová, Laura Pospíšilová (s. 115)
Axonometrie David Dražil
Půdorysy Renata Štípková
Produkce Kamila Zemanová
Jazyková korektura Julie Zákostelecká
Písmo Sharp Sans, Helvetica Neue
Papír obálka: GMUND Bio Cycle / Chlorophyll – Blattgrün 300 g/m²
blok: MUNKEN Lynx Rough 120 g/m²
Tisk Tiskárna HRG Litomyšl
Vydání první
272 stran
ISBN 978-80-908740-1-5