Aktualizace webu po obsahové a technické stránce je často těžký kámen, který padne na asistentku, v horším případě pak majitele nebo ředitele firmy.
Na velkou agenturu to není, přesto by na vašem webu neměla být jako poslední novinka uvedená zpráva o tom, že jste v roce 2015 úspěšně zvýšili obrat. Správa webu i minimálním rozsahu zasluhuje pozornost a alespoň několik hodin měsíčně. Není to jen otázka aktualizace sekce Novinky, ale věci, které “jsou za oponou”. Obvykle jde aktualizaci redakčního systému, kontrolu, zda web není napadený. Stáhnutí pluginů a lehkou analýzu návštěvnosti.

Proč nepodcenit správu firemního webu

Často slýcháme -zvláště u menších nebo rodinných firem – že web vlastně nepotřebují, protože jejich B2B marketing je založený na osobních kontaktech, osvědčených dodavatelích a fungujících kontraktech. Ano, to může a často i funguje roky… Do té doby, než web spadne, začne rozesílat spam anebo ho náhodně otevře váš nový, potencionální partner, který uvidí dva roky starou “novinku”, o tom, jak se firmě daří. Reputační problém nebo technický problém obvykle přichází nečekaně a v nejméně vhodnou dobu.

Jak zajistit odpovídající správu webu

Nemusíte investovat desítky tisíc korun do online marketingu, jako když například píšete firemní blog, nebo provozujete rozsáhlý online konfigurátor. Dokonce nemusíte být ani náš klient s dlouhodobou smlouvou.
Zajistěte si klid a jistotu, že je o váš web dobře postaráno po technické i obsahové stránce. Tuto službu poskytujeme v rozsahu už od 4 hodin měsíčně. Samozřejmě záleží na rozsahu činností, ale i hodina týdně stačí na to, aby váš web byl správně nakonfigurován, měl na hlavní straně novinky a vy jste byli průběžně v obraze, kdo na něj chodí, co tam dělá a co by se dalo vylepšit.

Jak funguje správa webu od Idealabu

Společně popíšeme, co přesně se každý měsíc má na vašem webu udělat. Podobně jako když uklízečce předáte seznam od zalévání kytek až umytí oken jednou za čtvrtletí. My na základě naší servisní smlouvy předáme správu webu těm správným lidem z týmu Idealabu, nastavíme si bezpečnostní a technické systémy tak, abychom měli jistotu, že web máme pod kontrolou. A jednou za měsíc vám pošleme podrobný report o aktivitách a návštěvnosti vašeho webu.

Pokud budete chtít, abychom průběžně analyzovali návštěvnost, případně se starali o SEO, rádi se toho ujmeme.

Službu správy firemního webu poskytujeme pro architekty, designérystrojírenství nebo IT firmy. Samozřejmě zvládneme i jiné obory, ale v těchto jsme – hlavně po stránce tvorby obsahu – nejkompetentnější. Počítejte s tím, že malý web bude na cca 8 hodin měsíčně, střední kolem 16 hodin měsíčně.
A když budete chtít super výkonnou raketu plnou obsahu, rádi v ní proměníme i váš web.

MÁM ZÁJEM o tuto službu

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle