Říjen bude opravdu nabitý událostmi. Hned v úterý začíná Designblok – největší česká přehlídka designu: letos s tématem Štěstí. Tak pokud budete mít štěstí a taky volnou chvíli, navštivte akce, které jsme na Designbloku připravili společně s našimi klienty. Tady je náš průvodce designovým a architektonickým říjnem a naše srdečné pozvání.

Přednášky českých architektů a designérů

● Začínáme hned ve středu 6. října v 17.00, kdy vyplouvá zbrusu nová, plně elektrická loď Marie d´Bohemia od architektonického studia Vera Hampl Architects. Čtyři plavby po Vltavě, čtyři přednášky, čtyři slavná jména. Hostem první plavby bude architekt, designér a profesor Jiří Pelcl, který na lodi ve středu 6. října představí svůj koncept materiality. Tady je náš rozhovor a pokud chcete přijít, napište mi a zařídíme plavbu i pro Vás.

● Ve čtvrtek 7. října 2021 od 17:00 opět ze stejného přístaviště: tentokrát bude hostem architekt a profesor Martin Rajniš. Ten představí chystané projekty Expa v Dubaji nebo vinařství v Dolních Dunajovicích.

● Páteční večer 8. října 2021 bude patřit designérovi Michalu Froňkovi (Olgoj Chorchoj), který přiblíží vznik, úskalí a úspěchy při budování nové ryze české značky Bohematic. Pokud milujete krásné hodinky, bude pro Vás Michalova přednáška zajímavým pohledem „zevnitř brandu“.

● Sobota 10. října a program na lodi Marie D´Bohemia zakončí architekt Adam Rujbr. Ten se bude věnovat tématu šetrných staveb a cirkulární ekonomice ve stavebnictví.
Potkáme se na palubě s naší hostitelkou Verou Hampl? Stačí mi nebo mým kolegům napsat a vstupenku pro Vás máme zajištěnou.

Nová židle od LD Seating

Český výrobce LD Seating uvádí na trh novou židli Trivi, kterou navrhl designér Martin Foret: bude mít premiéru v klášteře Gabriel Loci a tady je krátké video od nás, ve kterém přibližujeme celý koncept. A taky rozhovor s designérem. Takhle židle je minimalistická, jednoduchá a rozhodně ne triviální. LD Seating to letos na Designbloku rozbalil opravdu velkoryse, takže druhou expozici od Monument Office najdete v Uměleckoprůmyslovém museu. My tady společně chystáme speciální komentovanou prohlídku musea, takže pokud jste architekt a chcete se projít interiérem a nasát trochu z historie českého designu, napište nám: pár volných míst ještě máme. A tady je článek na našem webu, kde to všechno popisujeme.

Startuje značka Šajn

Tak trochu za minutu dvanáct, ale o to s větším nasazením. Právě finišuje dokončení nového showroomu značky ŠAJN, která v Praze otevírá bezmála 300 metrový prostor se špičkovým architektonickým osvětlením Stilnovo z Milána. Za projektem stojí zkušení matadoři Dan Baránek a Filip Meinelt a taky my. „V jedinečném mikrokosmu svítidel žhnou touhou rozsvítit každý prostor a nadchnout pro perfektní osvětlení každého. Jiskru pomáhá zažehnout rafinovaný interiér od studia Vrtiška & Žák, vlnové délky světla zde krotí originálními designy několik set svítidel made in Italy v čele s exkluzivní značkou Stilnovo.“ Krása, co? Zveme vás k návštěvě.

Novinky od clap designu

Naši oblíbení klienti s dubovými a magnety osazenými doplňky na váš stůl letos spolupracují s Jiřím Pelclem a dvojicí Hermann a Coufal… A také kromě vstupu na německý trh chystají jednu (vlastně dvě) novinky, které brzy společně představíme. Zastavte se za Lukášem a Václavem na Designbloku a tady jsou s nimi rozhovory, které vám přiblíží, zač je toho… clapdesign.

Buďte šťastní

Letos to bude opravdu nabitý říjen, takže pokud jste se prodrali všemi jmény, odkazy a mými tipy, smekám před Vámi a těším se na setkání na některé z akcí. V Idealabu jsme na nich pracovali několik měsíců a rozhodně nekončíme!

Do našeho portfolia klientů přibylo několik nových a opravdu zajímavých značek, vydali jsme si vlastní edici krásných zápisníků s young_block a natočili spoustu nových podcastů.