Pro společnost cadconsulting, předního českého implementátora BIM technologií jsme navrhli a spustili odborný portál CADBIM.CZ.
Jak jsme stavěli tento obsahový web? K čemu slouží? A kdo ho vede? Připravili jsme případovou studii.

Pro koho jsme web stavěli

Portál je určený nejen uživatelům produktů společnosti Autodesk, ale i studentům a všem zájemcům o nejnovější trendy v oblasti počítačového navrhování staveb, infrastrukturních celků a průmyslové výroby. Zadáním bylo vytvořit živou odbornou platformu, kde by redakce denně přinášela odborné články, odpovědi na technické dotazy, návody pro všechny uživatele širokého portfolia Autodesk produktů a navíc také zajímavé informace, případové studie, tipy a triky z oblastí, kde se dnes využívají technologie BIM.

Jak jsme postupovali

Komunitní portál CADBIM spravuje odborná redakce a mezi redaktory najdeme přední české popularizátory technologie BIM, pedagogy vysokých škol i odborníky z praxe. Prohlédněte si tým, který odsah připravuje.

Společně s portálem vznikla i komunita CADBIM.CZ, která má nyní kolem 950 registrovaných členů. Registrace do komunity je pro všechny zdarma a kromě rozsáhlé databáze odborných článků, tipů a triků zde každý uživatel najde řadu tipů, triků a materiálů týkajících se software Autodesk. Redakce každý týden publikuje souhrnný newsletter se všemi články a také připravuje vlastní materiály a videa. Redakci vede Radek Váňa, dlouholetý šéfredaktor odborných médií, mezi redaktory jsou dále Josef Remeš, pedagog a propagátor BIM technologií, Rudolf Vyhnálek, zakladatel cadconsulting.

CADBIM.CZ vznikl jako projekt „zdola“: je to portál vycházející z naší dlouholeté publikační činnosti, přednášení na konferencích i na vysokých školách. Považujeme ho za klíčový komunikační kanál cadconsultingu a vzhledem k síle komunity máme za cíl vytvořit z projektu CADBIM.CZ první adresu uživatelů software Autodesk,“ říká vydavatel Rudolf Vyhnálek ze společnosti cadconsulting.

B2B marketing

Potřebujete vytvořit marketingový plán?

Připravíme pro vás celou marketingovou strategii včetně textů a prezentace.

CADBIM a Idealab

Vedení projektu máme na starosti my. I díky našim dlouholetým zkušenostem nejen z vydavatelské činnosti, ale i s přípravou a vedením marketingových kampaní společnosti Autodesk. Přípravu obsahu webu, který vychází několikrát týdně, stejně jako správu sociálních sítí zajišťuje profesionální redakce a mezi přispěvateli CADBIM.CZ najdeme nyní několik desítek autorů.

Základní charakteristiky portálu CADBIM.CZ

• cílené oslovení 20 000+ uživatelů softwarových řešení Autodesk z České a Slovenské republiky
• zaměření na odbornou skupinu profesionálů používajících technologie BIM
• technologicky vyspělí čtenáři, B2B segment
• vysoký podíl studentů a pedagogů

Vydavatel CADBIM

cadconsulting je přední konzultační společnost zaměřená na implementaci BIM technologie. Od roku 2009 svým klientům pomáhá se zaváděním a používáním BIM technologie v různých fázích návrhu, výstavby i provozu stavby. Jako lídr ve svém oboru prosazuje standardizaci BIMu v České republice a je aktivním členem Odborné rady pro BIM (czBIM) a Technické normalizační komise TNK 152. Má pobočky v Praze, Brně i dceřinou společnost IRIVET Software House v Dubaji a stále roste. | www.cadconsulting.cz

 


Mohlo by vás také zajímat

09/2019: Startuje odbroná konference pro BIM
12/2018: Pracujeme pro cad consulting
12/2018: Spustili jsme nový obsahový web