Hledáte toho správného architekta pro spolupráci? Jste firma a chcete nabídnout produkt nebo službu českým architektům? Anebo jste novinář a hledáte zajímavou realizaci na doplnění vašeho edičního plánu? Dejte nám vědět, co potřebujete, a my vám díky naší službě databáze architektů pomůžeme najít ty správné kontakty na architekta nebo studio.

Máme kontakty na architekty

V PR pro architekturu se pohybujeme bezmála dvacet let. Spolupracovali jsme s velkým počtem českých architektů a máme s nimi dobré vztahy. Známe je, děláme s nimi rozhovory, a víme, kdo umí navrhnout například krásné kanceláře a kdo je naopak velmi dobrý v oblasti dřevostaveb. Každý architekt nebo architektonické studio jsou na něco specialisté. Přečtěte si naše původní rozhovory s architekty a zjistíte, co někteří z nich navrhují a jak přistupují k práci.

Lze databázi architektů koupit?

To je častý dotaz, který od našich klientů dostáváme. Ať už jsou to dodavatelé, výrobci nebo poradenské společnosti, jsou oblasti, kde je databáze architektů prostě nezbytná. Ať už je to pro marketing, pro cílené oslovení po telefonu nebo jen pro pozvání na akci: přednášku, prezentaci nebo školení.

Na trhu existuje několik obecných komerčních databází, které se liší rozsahem i cenou. Ale kvalita je ve skutečnosti podobná. Hlavním problémem databází je ochrana osobních údajů, dnes skloňované nejčastěji jako GDPR.

Agentury, nabízející komerční databáze, sice tvrdí, že na své straně mají vše v pořádku, ale na druhou stranu se tváří, že problém s GDPR (a kontakty v jejich databázi) si musíte ošetřit sami. Jinými slovy, zakoupíte si seznam firem a kontakty (jako je třeba databáze architektů), ale jediná legální cesta, jak je využít, je dohledat si je například na jejich webových stránkách. A přesto jim nemůžete zavolat přímo. Naši databázi architektů si nejde koupit z jednoho prostého důvodu – neprodáváme ji. Jak ji tedy můžete využít? Skvěle a hlavně s měřitelnými výsledky.

Propojujeme firmy a architekty

Kontakty neprodáváme, my je tvoříme. Jednoduše nám popište, co hledáte, co chcete propagovat (produkt, službu, řešení), my oslovíme architekty, kteří odpovídají vašim kritériím a propojíme vás.

Na českém trhu něco přes 3 000 autorizovaných architektů, kteří jsou sdružení pod (povinnou) autorizací České komory architektů. Tato organizace z principu databázi architektů neposkytuje a nelze ji komerčně využít. Můžete si najmout brigádníka a nechat ho - stránku po stránce - opisovat z webových stránek České komory architektů jeden kontakt za druhým. Až tuto nekonečnou práci dokončí, zjistíte, jak málo kvalitní údaje jste nalezli. Nejenže nejsou kompletní, řada architektů v této databázi architektů chybí, anebo uvádějí jen velmi obecné údaje.

Vy pro cílený marketing potřebujete kvalitní databázi architektů, ideálně včetně mobilních telefonů a přímých spojení. My takovou databázi budujeme řadu let. Jsou to stovky hodin práce, průběžná aktualizace, náš kvalitní CRM systém.
Když se zeptáte, jak vypadá naše databáze architektů, víme s jistotu, že ji umíme segmentovat, umíme ji strukturovat podle typu zaměření, lokality, ale i tematicky podle objemu práce.

Nebudujte vlastní databázi

K budování vlastní databáze kontaktů lze samozřejmě přistoupit různě – hledáním na webu, obchodními kontakty nebo například účastí na různých akcích (veletrhy, semináře). Hlavní nevýhodou je, že vytvořit takovou databázi architektů trvá měsíce, a když tuto práci vykonává najatý brigádník, nebude výstup příliš použitelný pro marketing. Navíc nezapomínejte na to, že databáze architektů není neměnná, ale musíte ji pravidelně udržovat.
K budování vlastní databáze, její správě a hlavně obchodnímu využití vám může pomoct i naše služba LEADMACHINE. (Více jsme psali také zde).

Pokud potřebujete poradit, nebo pomoci, obraťte se na nás. Napište nebo zavolejte.

Marketing pro architekturu

Chcete prezentovat svou architektonickou práci?

Nabízíme architektům, designérům i dodavatelům kompletní PR a mediální servis.

Mohlo by vás dále zajímat