Za pár dní startujeme několikaměsíční projekt, ve kterém jsme naše „ideas“ spojili s automobilkou Citroën. Vyrážíme ve zbrusu novém SUV C5 Aircross, které právě boduje na evropském trhu. Čekají nás cesty plné inspirace, nových myšlenek… A protože nás zajímá hlavně architektura a design, bude naše společná cesta plná hlavně zajímavých tipů a výletů za zajímavými domy, lidmi…
Přidáme design, občas nějaký marketingový návod (třeba jak spojit Taichi s marketingem) a dáme novému SUV od Citroënu pořádně zabrat.


Proč jsme si pro IDEAMAG vybrali C5 Aircross?

Je to auto, které má spoustu nej, od technologických vychytávek, přes celou řadu bezpečnostních prvků až po design, který na silnici nebo na parkovišti nepřehlédnete. Tady je krátká pozvánka plná šťastných lidí (jak už to tak u automobilek a jejich klipů bývá).

 

My jsme v Idealabu (většinou) taky velmi šťastní, takže jsme logicky došli k tomu, že naše společná jízda dává smysl. Budeme – tak trochu i pro vás – testovat pověstný francouzský design, spoustu technologických novinek a jak píší kolegové z Citroënu „sebevědomý vzhled bez známek agresivity“. Přesně tak se cítíme v celém našem týmu, pokud zrovna nehoří nějaký deadline.
To potom jisté „známky agresivity“ lze v laboratoři Idealabu pozorovat. Ještě, že je mezi námi speciálně vycvičený, terapeutický pes Zulu. I toho určitě vezmeme na výlet!


Kdo řídí & jak to jede

Stejně jako se tady na IDEAMAG.CZ střídáme v psaní článků, bude na palubě speciálně označeného vozu různá posádka. Co člověk v Idelabu, to jiný pohled na svět, jiný styl jízdy a jiné světové, myšlenkové a nápojové preference. Od zeleného čaje až po silné chilské víno… Shrnul bych tak nějak v kostce. Těšit se tedy můžete na různé výlety, zajímavá setkání, přednášky, výstavy, památky, překvapivé trasy a zatěžkávací momenty, kterým hodláme C5 Aircross v následujících měsících vystavit.

Ale pozor: nejsme ani Top Gear, ani Svět motorů, takže od nás nečekejte rozbor krouťáku (pro ty, co nevědí: jde o kroutivý moment u spalovacích motorů – více na wiki zde). Také nebudeme rozebírat, proč má motor ve vyšších otáčkách spotřebu o 0,125 litru vyšší než v otáčkách nižších. Tak nějak tušíme, že když auto jede z kopce, asi žere míň, než když to valíte 150 km v hodině z Prahy směrem na Vysočinu. Od toho jsou jiní, povolanější.
Pokud budete mít technické dotazy, jak tohle vytuněné auto jezdí, pak se vám rádi budou věnovat v Autoportu, kde mají připravené i další exempláře. Samozřejmě pro vás, stačí jim napsat.


Kde všude nás najdete?

Hlavně v Praze, protože tady pracujeme nejvíc. Prohlédněte si naši laboratoř Idealab, tam a v přilehlých ulicích budete C5 Aircross v magentových barvách IDEAMAG.CZ potkávat nejčastěji. Chystáme se ale také na otevření nádherných zahrad Botanicus do Ostré u Lysé nad Labem, máme naplánované přednášky v dubnu a květnu po velkých českých městech (ty se budou týkat velmi speciálního tématu z oblasti architektury), potkáme se zajímavými architekty a designéry. A pak ještě pár témat, která si zatím necháme pro sebe. Zčásti proto, že v tuhle chvíli nejsou na 100% jistá, zčásti jako překvapení.

Jak naše roadshow bude pokračovat, kudy povede a kam nás C5 Aircross zaveze, můžete sledovat na samostatném webu www.c5aircross.cz. Tady náš inspirativně - zážitkový trip budeme sdílet s vámi.
Jsme také na Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítích, jako je například LinkedIn profil Radka Váni.

Můžete jet taky (třeba i s námi)

Na webu www.c5aircross.cz je jednoduchý formulář, kde si můžete C5 Aircross rezervovat i vy. Vyplníte formulář a realizační tým z Autoportu se s vámi dohodne, kdy a kde si můžete auto vyzkoušet, nebo prohlédnout. Na webu máte také ke stažení všechny potřebné informace k tomuto novému vozu.

Čas od času i my v Idealabu vymyslíme nějaký zajímavý (a veřejný!) výlet. Dopředu vám dáme na webu vědět, a když budete chtít (a budete dostatečně rychlí, protože IDEAMAG dnes čte několik tisíc lidí), vezmeme vás s sebou. Už teď máme nachystaný pěkně dlouhý seznam míst a akcí, kam se chystáme. Takže sledujte nejen tento web, ale i všechny ostatní sítě.

Woooow, pojeďte s námi!

Chcete k našemu tripu něco zajímavého doplnit? Třeba pozvánku na akci? Máte nápad, kde bychom se mohli společně potkat? Nebo něco společně ugrilujeme? Vyfotíme, nebo natočíme?
Všechno je možné. A (skoro) nic není nemožné.

Pište Petře, protože to je hlavní driver našeho IDEAMAG roadshow. Anebo vlastně komukoliv z týmu Idealabu, protože na palubě IDEAMAG.CZ i na palubě nového SUV C5 Aircross se budou střídat všichni (řidiči) z Idealabu.

Na závěr posíláme velké poděkování realizačnímu týmu Autoportu, největšího pražského prodejce vozů Citroën. Bez nich by naše články, postřehy a marketingové tipy na IDEAMAG.CZ sice vznikly, ale neměly by tak měkké pérování, pohodlný odpich a široký výhled. A nebojte, výkonem motoru a počtem kilowatt vás zatěžovat nebudeme, o to tu vůbec nejde.

Stay tunned on IDEAMAG.

IDEAMAG C5 AIRCROSS

Řidiči: Radek Váňa, Petra Nemravová, Zuzana Lebedová, Pavla Boháčová, Ondřej Pospíšil, Petr Chaloupka, Tereza Čermáková, Helena Součková, Lucie Frýdlová, Dominik Hlásný, Markéta Michalčíková, ad.
Navigátoři: Jan Androník a Patrik Hrubý | Autoport
Technická podpora: Autoport
Servis: Autoport service staff
Lokace: celá Česká republika

Projekt Citroën C5 Aircross je jedno velké dobrodružství, které pro vás připravuje AUTOPORT, největší tuzemský prodejce vozů Citroën a kreativní tým IDEAMAG.CZ.
Cestujeme, sdílíme své zážitky, fotíme, natáčíme. A dáváme C5 AIRCROSS pěkně zabrat. Přidejte se k nám a vyzkoušejte autentickou jízdu tohoto skvělého SUV. www.c5aircross.cz