V současné chvíli, kdy většina lidí pracuje z domova, nebo odmítá schůzky a fyzické konference, jsou online semináře neboli webináře (vysvětlení najdete v našem slovníku) jedna z mála možnosti, jak zůstat se svými zákazníky v kontaktu.

Jasně, existují Newslettery, sociální sítě nebo telefonní komunikace. Ale o tom tady mluvíme neustále. Tak proč se nepodívat na něco jiného.

Sám jsem si před časem dělal průzkum trhu cloudových služeb pro online semináře. Hledal jsem nástroj, kde mohu, na rozdíl od online meetingu, lépe spravovat jednotlivé návštěvníky. Nechtěl jsem, aby se přihlášení mezi sebou viděli, ale přesto měli možnost přihlásit se o slovo, nebo poslat dotaz přes nějakou formu chatu.

Cloudových služeb jsou „mraky”

Těch nástrojů je opravdu hodně. Já ale hledal řešení, které využijeme pouze několikrát během jednoho měsíce, a proto pro mě byla dost důležitá cena. Zajímal mě poplatek, který opravdu zaplatím za 1 měsíc a potom pronájem ukončit.

Zde jsou čtyři nástroje, které v době vydání tohoto článku (březen 2020) nabízí službu online konference za nejlepší cenu.

  1. ZOHO Webinar za 29 € / měsíc pro 50 návštěvníků
  2. GoToMeeting + GoToWebinar za 37,50 € / měsíc pro 100 návštěvníků
  3. ClickMeeting za 39 € / měsíc pro 50 návštěvníků
  4. ZOOM za 55 USD / měsíc pro 100 účastníků

Častým omezujícím faktorem může být počet účastníků. Já jsem se chtěl vejít do padesáti lidí, a v tom případě vychází nejlépe ZOHO Webinar. Pokud potřebujete větší počty všechny produkty mohou povolit přístup pro více návštěvníků, ale za vyšší poplatky.

Určitě najdete rozdíly v nabídce. Možná i v kvalitě. Sám mám korporátní zkušenosti s GotoMeeting, který mě vyhovoval. Takže je otázka, zda mi stojí ten malý cenový rozdíl mezi nabídkami ZOHO a GoToMeeting za to, abych vůbec testoval jiné řešení. Ale pro vás může být situace jiná.

Poznámka pod čarou

Pokud dáte vyhledat GoToWebinar, tak na jeho stránce je cenová nabídka za 70 € za měsíc. Cenu, kterou uvádím já, najdete jen, pokud jdete přes stránky GoToMeeting, zvolíte balíček Professional, nastavíte platby měsíčně a v objednávce doplníte GoToWebinar.

Pokud potřebujete poradit, nebo pomoci s nastavením nebo organizací online semináře, obraťte se na nás.
Napište nebo zavolejte.

Psáno pro www.leadmachine.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Marketing pro ICT společnosti
Marketing pro výrobní společnosti
Lead machine

Související články na IDEAMAG.CZ

Jak řídit marketing strojírenských firem I.
Jak řídit marketing strojírenských firem II.
Jak řídit marketing strojírenských firem III.
Jak řídit marketing strojírenských firem IV. 
Jak řídit marketing strojírenských firem V.
Taiji a marketing I.
Taiji a marketing II.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle