Včera proběhla první letošní snídaně TechoCon Morning Meeting. Jaké trendy aktuálně hýbou trhem, jaké jsou výhledy na rok 2019? A co tvrdá  data? Přinášíme vám reportáž z první letošní snídaně TechoCon, kterou každý měsíc pořádáme pro našeho klienta, společnost Techo.

Nízká neobsazenost kanceláří

První letošní TechoCon Morning Meeting byl v režii Lenky Šindelářové a Leny Popové. Dvě odbornice z BNP Paribas Real Estate seznámily hosty se současným stavem trhu kancelářských prostor a nastínily jeho pravděpodobný vývoj v roce 2019. Upozornily na velmi nízkou neobsazenost kanceláří v Praze a na zvyšující se vývoj nájemného. V neposlední řadě představily nové pražské kancelářské projekty a nejnovější interiérové trendy.

Snídaně TechoCon

Celkově třetí snídaně v pořadí se vydařila na výbornou a zaplněný sál tleskal oběma prezentujícím právem. Pojďme si představit pár hlavních bodů, o kterých byla řeč.

Minimální neobsazenost

Prvním velkým tématem byla neobsazenost kanceláří. Ta je totiž v současné době na historickém minimu. Lenka a Lena mluvily o tom, jak se neobsazenost vyvíjela od roku 2006 a jak to vlastně dneska vypadá s výstavbou. Kde se v Praze staví, proč se nestaví víc a jak velká část ještě nezrealizovaných kanceláří je už dopředu předpronajata.

Rostoucí nájmy

Dalším výrazným bodem byl vývoj nájemného v kancelářských budovách. Na minulém snídaňovém setkání zmínil Jan Baxa několik aspektů, které výši nájemného ovlivňují. Lenka s Lenou na to volně navázaly a odprezentovaly nejen podrobný přehled nájmů v jednotlivých částech Prahy, ale pro porovnání i v Evropě.

Coworking

V poslední části přednášky představily obě expertky trendy v kancelářských interiérech spojené například s generací milleniálů. Vysvětlily současnou oblíbenost coworkingu, mobilních i flexibilních kanceláří, relaxačních prostorů a podobně. Vysvětlily, jak silně funguje vybavení kanceláře jako nástroj pro HR. Také se věnovaly některým výhodám i nevýhodám budov nové generace.

Stejně jako u prvních dvou snídaní bylo teď cílem poskytnutí konkrétního know-how a hlavně možnost diskuze s ostatními profesionály z praxe.

I tentokrát byla kapacita plně naplněna a my doufáme, že tomu tak bude i příště. Další TechoCon Morning Meeting se uskuteční přibližně za měsíc. Termín i místo ještě upřesníme, ale už teď vás na něj srdečně zveme. Odborné snídaně jsou totiž skvělou možností, jak potkat lidi, které jinde nepotkáte.

Pokud byste se chtěli na jednotlivá témata z dnešního snídaňového setkání podívat podrobněji, můžete si celou prezentaci Lenky Šindelářové a Leny Popové stáhnout zde.

Náš tip

Rádi pro vás vymyslíme a uspořádáme odbornou akci, jako je TechoCon Morning Meeting. Připravíme její obsah, oslovíme řečníky i publikum a budeme řídit celý marketing tak, abyste měli plno, jako je tomu na TechoConu.
Kontaktujte nás a zeptejte se, jak se dělají úspěšné eventy, jako je tento.