1. února 2019 Petra Nemravová

TechoCon: kam jde trh kanceláří?

techocon

Včera proběhla první letošní snídaně TechoCon Morning Meeting. Jaké trendy aktuálně hýbou trhem, jaké jsou výhledy na rok 2019? A co tvrdá  data? Přinášíme vám reportáž z první letošní snídaně TechoCon, kterou každý měsíc pořádáme pro našeho klienta, společnost Techo.

Nízká neobsazenost kanceláří

První letošní TechoCon Morning Meeting byl v režii Lenky Šindelářové a Leny Popové. Dvě odbornice z BNP Paribas Real Estate seznámily hosty se současným stavem trhu kancelářských prostor a nastínily jeho pravděpodobný vývoj v roce 2019. Upozornily na velmi nízkou neobsazenost kanceláří v Praze a na zvyšující se vývoj nájemného. V neposlední řadě představily nové pražské kancelářské projekty a nejnovější interiérové trendy.

Snídaně TechoCon

Celkově třetí snídaně v pořadí se vydařila na výbornou a zaplněný sál tleskal oběma prezentujícím právem. Pojďme si představit pár hlavních bodů, o kterých byla řeč.

Minimální neobsazenost

Prvním velkým tématem byla neobsazenost kanceláří. Ta je totiž v současné době na historickém minimu. Lenka a Lena mluvily o tom, jak se neobsazenost vyvíjela od roku 2006 a jak to vlastně dneska vypadá s výstavbou. Kde se v Praze staví, proč se nestaví víc a jak velká část ještě nezrealizovaných kanceláří je už dopředu předpronajata.

Rostoucí nájmy

Dalším výrazným bodem byl vývoj nájemného v kancelářských budovách. Na minulém snídaňovém setkání zmínil Jan Baxa několik aspektů, které výši nájemného ovlivňují. Lenka s Lenou na to volně navázaly a odprezentovaly nejen podrobný přehled nájmů v jednotlivých částech Prahy, ale pro porovnání i v Evropě.

Coworking

V poslední části přednášky představily obě expertky trendy v kancelářských interiérech spojené například s generací milleniálů. Vysvětlily současnou oblíbenost coworkingu, mobilních i flexibilních kanceláří, relaxačních prostorů a podobně. Vysvětlily, jak silně funguje vybavení kanceláře jako nástroj pro HR. Také se věnovaly některým výhodám i nevýhodám budov nové generace.

Stejně jako u prvních dvou snídaní bylo teď cílem poskytnutí konkrétního know-how a hlavně možnost diskuze s ostatními profesionály z praxe.

I tentokrát byla kapacita plně naplněna a my doufáme, že tomu tak bude i příště. Další TechoCon Morning Meeting se uskuteční přibližně za měsíc. Termín i místo ještě upřesníme, ale už teď vás na něj srdečně zveme. Odborné snídaně jsou totiž skvělou možností, jak potkat lidi, které jinde nepotkáte.

Pokud byste se chtěli na jednotlivá témata z dnešního snídaňového setkání podívat podrobněji, můžete si celou prezentaci Lenky Šindelářové a Leny Popové stáhnout zde.

Náš tip

Rádi pro vás vymyslíme a uspořádáme odbornou akci, jako je TechoCon Morning Meeting. Připravíme její obsah, oslovíme řečníky i publikum a budeme řídit celý marketing tak, abyste měli plno, jako je tomu na TechoConu.
Kontaktujte nás a zeptejte se, jak se dělají úspěšné eventy, jako je tento.

Pro média

Tiskové zprávy
Fotografie ke stažení
Zastupované značky
Kontakty pro média

Správa online 

Správa Facebooku
Správa LinkedIn
Další sociální sítě

PPC a řízení kampaní
SEO a analýzy webu