Natáčeli jme zajímavý rozhovor o pokročilých technologiích BIM a návrhu nového polygonu BMW v Sokolově.

V systému BIM pracují všechny zainteresované strany společně a vzájemně sdílejí potřebné informace a data o připravované budově, a to vše od prvotního architektonického konceptu, přes projekci, proces realizace výstavby, po správu budovy a její revitalizaci či demolici. Nabídka 360stupňové vizualizace panoramatu nebo virtuální realita se stává při vývoji stavebního projektu v projekční kanceláři DELTA běžnou praxí. Aktivně uplatňují inovace a nejnovější trendy ve stavebnictví, proto jsou projekty ve standardu BIM (Building Information Modeling) logickým krokem ve vývoji.

Navrhování v BIM

Stavební projekt zpracovávají podle požadavků investora v základním modelu BIM 3D, popřípadě s využitím časových a nákladových aspektů stavby 4D a 5D. Realizované DELTA BIM projekty reprezentují stavby z oblasti administrativních a průmyslových objektů, budovy z oblasti vzdělávání, zdravotnictví či nakupování a zábavy. Ve studiu odborného portálu ARCHIZOOM diskutoval v uplynulých dnech Erik Štefanovič s Radkem Váňou o významu a přínosu Building Information Modeling do mezinárodních projektů.

Díky zkušenosti DELTA Group, jež je generálním projektantem pozemních staveb připravovaného vývojového centra mobility pro skupinu BMW Group v Sokolově, pozval Radek Váňa společnost DELTA do svého studia, aby v krátkém fokusu nastínil rozdíly v projektování v úrovni BIM 3D a BIM 5D, vysvětlil přínosy BIM pro komunikaci a koordinaci mezinárodního projektového týmu, který má zhruba 80 členů a pracuje v 84 BIM modelech.

Ve fokusu Erik Štefanovič zmiňuje také význam BIM z pohledu digitalizace a snadného přístupu k aktuálním datům a informacím pro tým projektantů, jež jsou vzdáleni stovky kilometrů od sebe, vyvíjejí projekt ve čtyřech zemích Evropy a koordinující již od února 2019 nejen projektovou přípravu vývojového centra a polygonu, ale nyní již i samotnou realizaci. Erik Štefanovič se v závěru tohoto fokusu také lehce dotýká tématu projektové kultury, orientované na spolupráci týmu a hledání řešení, jež se v praxi společnosti DELTA ukazuje jako významný faktor pro dosažení stanoveného cíle a úspěchu stavebních projektů obecně, nejen mezinárodních.

Podcasty a videa

Chcete natočit video nebo nahrát podcast?

Náš tým v profesionální kvalitě natočí, sestříhá a zprodukuje video, podcast nebo krátký spot.

O společnosti DELTA

Partnerství, vize a rozmanitost – to jsou faktory, díky kterým se DELTA stala úspěšnou nadnárodní skupinou společností s pobočkami v Rakousku, České republice, na Slovensku a na Ukrajině. Společnost DELTA za dobu své existence úspěšně dokončila celou řadu stavebních a realitních projektů v oblasti průmyslových a kancelářských budov, nákupních a zábavních center, kulturních a vzdělávacích institucí, zdravotnických zařízení, hotelů a wellness a v neposlední řadě také v oblasti infrastruktury.

Poskytuje kompletní škálu služeb v oblasti výstavby a jsme přední společností nejen v Rakousku, ale také v celé střední a východní Evropě. Těší se pověsti nadnárodního experta vyznačujícího se kreativním a inovativním myšlením a spolehlivého partnera, který do procesu vnáší neotřelé nápady.

Video rozhovor pro ARCHIZOOM

Naše práce kampaně: Videa, B2B marketing, Grafika
Realizační tým Idealab: Radek Váňa, Filip Kopecký, Lenka Horká
Realizace: 04-2021
Web klienta: www.archizoom.cz

Vybrané reference: videa a podcasty

Podcast The World of OOOOX
Profilové video Ateliér Kunc Architects
Rozhovor o BIM: Boris Vološin / Cigler Marani Architects
Video k novému kancelářskému stolu Alfa UP

Dále by vás mohlo zajímat

Časopis Svět Botanicus (od 2010)
Časopis AKA Stories (od 2013)
Newslettery pro společnost cre8 (od 2013)
Odborné studie Trend Report (od 2014)
Desítky tiskových zpráv (od 2009)

– Návod, jak psát na LinkedIn
– LinkedIn a jeho využití v kreativních profesích
– Jak správně založit profil na LinkedIn