Pohádková aplikace Readmio posouvá večerní čtení dětem na novou úroveň. Umí totiž rozpoznat mluvené slovo a doplnit ho o hudební a zvukové efekty, které příběhy dokreslují a z předčítání dělají opravdový zážitek. Tato inovativní aplikace přináší 100 pohádkových příběhů, které oživuje téměř 1800 unikátních zvuků. Jejím posláním je podporovat u dětí zájem o čtení, rozvíjet jejich fantazii a v neposlední řadě zachovat tradici čtení před spaním těm nejmenším. Aplikace má nyní více než 100 tisíc uživatelů. Tým Readmio navíc zvítězil v národním finále celosvětové soutěže Creative Business Cup 2021. Cenu si odnesl za nejkreativnější startup Česka.

Kouzlo přijde samo

Aplikace Readmio reaguje na konkrétní slova či slovní spojení spuštěním toho pravého zvuku v daný okamžik. Stačí jen číst, není potřeba telefon nijak ovládat. Vše spustí váš hlas. Díky zvukovým efektům ožijí nejen pohádkové postavy, které se mohou třeba smát, brečet či zpívat, ale i zvířata a příroda kolem nich. V podkresu tak můžete slyšet zpěv ptáků, dusot koní či šplouchání vody v potoce.

Uvědomujeme si hodnoty lidové tvorby, a proto jsme se jí rozhodli osvěžit a přiblížit dětem moderní a hravou formou. Můžou si vybrat pohádky dle různých kategorií či věku, lidové pohádky nebo příběhy z dalekých zemí a kontinentů. popisuje fungování aplikace jeden ze zakladatelů startupu Readmio Ilya Novodvorskiy, původně Newyorčan žijící v Česku.

Jeden ze zakladatelů startupu Readmio Ilya Novodvorskiy.

Spolu i na dálku

Aplikace nabízí za příplatek možnost nahrávání. Tu oceňují nejen prarodiče, kteří tak mohou svým vnoučatům číst pohádky na dálku, ale i rodiče na pracovních cestách. Dokonce není potřeba být ani online, funguje totiž kouzelně. Je tak možné užívat si pohádkové příběhy kdekoliv, a to třeba ve vlaku cestou na výlet, na chalupě či na dovolené.

Readmio slaví úspěch od první chvíle

Kdo za vznikem aplikace stojí? Parta talentovaných kluků, do které patří Jozef Šimko, Martin Bruncko, Radoslav Rajčan a Ilya Novodvorskiy. Ti ji vytvořili společně se Slovenskou akademií věd. Aplikaci si za prvních šest měsíců stáhlo přes šedesát tisíc lidí a zaujala také investora. Slovenský venture kapitálový fond ZAKA jí věří se svým půl milionem eur. Nyní také i díky podpoře investora připravuje tým Readmio jazykové mutace a míří do zahraničí.

A to nejlepší na konec! Aplikace Readmio vyhrála letošní ročník národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup. Soutěž je určena pro startupy z kreativních odvětví a její porota hodnotí nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou.

Mediakit projektu ke stažení

Tisková zpráva: Aplikace Readmio oživuje pohádky
Videorozhovor se zakladatelem Readmio 
Rozhovor se zakladatelem Readmio - text

Naše vybrané reference: videa a podcasty

Podcast The World of OOOOX
Profilové video Ateliér Kunc Architects
Rozhovor o BIM: Boris Vološin / Cigler Marani Architects
– Prohlédněte si dosud natočené a publikované díly podcastu The World of OOOOX.
Video k novému kancelářskému stolu Alfa UP
Wellness centrum Egonovo

Dále by vás mohlo zajímat

Časopis Svět Botanicus (od 2010)
Časopis AKA Stories (od 2013)
Newslettery pro společnost cre8 (od 2013)
Odborné studie Trend Report (od 2014)
Desítky tiskových zpráv (od 2009)

– Návod, jak psát na LinkedIn
– LinkedIn a jeho využití v kreativních profesích
– Jak správně založit profil na LinkedIn