Jsme partnerem mezinárodní soutěže Creative Business Cup. Vítězům věnujeme voucher na naše služby v oblasti kreativy a marketingu v hodnotě 50 000 Kč. Soutěž je určena pro startupy z kreativních odvětví, jako je například design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.

"To všechno jsou obory, ve kterých je Idealab dlouhodobým partnerem úspěšných firem. Pomáhali jsme s marketingem značkám, kterém začínaly jako startupy a dnes patří ke špičkám na českém i globálním trhu. A proto rádi dáme naše znalosti a know-how k dispozici nejlepšímu ze startupů, které vzejdou ze soutěže," komentuje Radek Váňa partnerství Idealabu.

Creative Business Cup

Porota bude hodnotit nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál daného startupu obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou. Pravidla soutěže a způsob hodnocení naleznete zde. Přihlaste se a třeba se právě my potkáme u nás v Idealabu.

Co můžete účastí v soutěži získat?

  • příležitost utkat se o účast na globálním finále Creative Business Cup v Kodani
  • propojení se startupy a investory z celého světa
  • usnadnění přístupu ke kapitálu
  • zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru
  • sebeprezentaci na globální úrovni a zvýšení povědomí o vaší společnosti

V rámci globálního finále budou startupy soutěžit o finanční odměnu pro vítěze a mnoho dalších cen.

Harmonogram soutěže v roce 2021
Z přihlášených startupů vybere porota 10 nejlepších, které postoupí do národního finále. Během něj vybere porota jeden startup, který bude reprezentovat sebe i Českou republiku na mezinárodním finále Creative Business Cup v Kodani. Finále národního kola proběhne v českém jazyce.

Příjem přihlášek: 2. 11. 2020 – 17. 1. 2021
Výběr finalistů: druhá polovina ledna 2021
Národní finále: datum a místo konání bude upřesněno
Mezinárodní globální finále: 28. - 29. 6. 2021

Inspirujte se minulými ročníky

V roce 2020 se vítězem národního kola stal startup FaceUp, za kterým stojí tři brněnští gymnazisté. Ti vytvořili webovou a mobilní aplikaci, která umožňuje odhalit šikanu a zároveň pomoci s jejím řešením.
Titul nejlepšího kreativního startupu za rok 2019 drží SNUGGS. Startup, za kterým stojí Linda Šejdová a Tomáš Zahradník, vyrábí nepropustné, vysoce kvalitní a ekologické menstruační kalhotky. Ty dokonce oslnily mezinárodní porotu natolik, že Šejdová z Kodaně přivezla krásné třetí místo.

​V roce 2018 se vítězem národního kola stal startup miomove s prototypem smart vložky do bot, která pomáhá lépe a hlavně správně chodit a běhat. Senzory ve vložce pravidelně monitorují data o zátěži, rozložení váhy a dopadu a odesílají je do aplikace.
první české národní kolo soutěže Creative Business Cup se konalo v roce 2016. Do mezinárodního finále se tehdy probojoval startup Nanits Universe, který nabízí jednoduchý a účinný digitální nástroj pro vytváření, publikování a prodej autorských komiksů. Ten svým způsobem komiksy přivádí k životu, a tím umocňuje čtenářský požitek.

O Creative Business Cup

Creative Business Cup Foundation je nezisková organizace, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Od roku 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup, která má za cíl podporovat kreativní startupy, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů. Organizátorem českého národního kola soutěže je již třetím rokem Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

CzechInvest pomáhá startupům růst

Agentura CzechInvest dlouhodobě podporuje české podnikatele a od roku 2010 se zaměřuje také na malé technologické firmy a startupy. Prostřednictvím programů CzechInvestu mají začínající společnosti lepší přístup ke zdrojům i příležitostem, a i díky tomu mohou lépe uspět. CzechInvest pomáhá startupům nejen v České republice, ale otvírá jim dveře také do zahraničí. Bere je na světové výstavy, do zahraničních akcelerátorů i před investory od Tokia po Silicon Valley. Creative Business Cup je další aktivitou, pomocí které agentura CzechInvest podporuje české inovativní společnosti v cestě za globálním úspěchem. Přečtete si více o podpoře startupů.

Náš tip

Pracujete v oblasti kreativního průmyslu? Chcete, nebo potřebujete marketing a PR, které bude jak kreativní, tak vycházející  z výrobních a produktových požadavků? Pak jste správně v Idealabu. Jsme agentura, která pracuje v oblasti kreativního průmyslu řadu let, máme za sebou zajímavé projekty jak z oblasti výroby, průmyslu, tak vývoje a spolupráce výzkumné a výrobní sféry. Mezi naše klienty patří univerzity, výzkumná centra i výrobní podniky.

A rádi budeme pod vedením Radka Váni, CEO Idealab, pracovat i pro vás.
Kontaktuje nás a sjednejte si online konzultaci, nebo přijďte k nám na kávu.