Kreativní průmysl je motorem inovací. Radek Váňa je porotcem soutěže Cena kreativních hrdinů, prestižního mezinárodního ocenění.

To zdůrazňuje odlišný přístup a sílu kreativity – do středu pozornosti staví lidský faktor. Cena kreativních hrdinů zkoumá víc než jen výsledek tvůrčího procesu, zaměřuje se na proces samotný a na lidi, kteří za novými koncepty a inovacemi stojí; na ty, kdo vytvořili pozitivní a udržitelný přínos.

Heslo „Potřebujeme více kreativců v zasedacích místnostech společností“ je jedním z hlavních principů Ceny kreativních hrdinů. Platforma Creative Heroes Award pochází z Nizozemska, kde se předávání cen zatím odehrálo dvakrát, a to v letech 2017 a 2019. Vítězem Ceny superhrdiny 2017 se stal Bojan Slat s projektem THE OCEAN CLEANUP.

V roce 2019 si toto nejvyšší ocenění odnesl Lex Hoefsloot se svým solárním vozem Lightyear One.

Kreativní hrdina je někdo, kdo vytváří inspirativní díla, která řeší nějaký společenský problém, a kdo má vizi, podnikatelského ducha a dovednosti. Takovou osobou může být kdokoli, od vynálezce až po finančníka.

Dne 15. září 2020 byly oficiálně zahájeny přípravy předávání Ceny kreativních hrdinů Česká republika 2021, a to prvním zasedáním poroty v prostorách Impact Hubu Praha K10.

Kreativní průmysl

Kreativní průmysl je jedním z nejrychleji rostoucích a nejvlivnějších odvětví evropského hospodářství. Síla kreativního průmyslu spočívá v jeho schopnosti inovovat a vytvářet hodnoty: kreativní společnosti rozvíjejí inovativní nápady, produkty, služby, systémy, strategie a pracovní metody.

Pro kreativní průmysl je charakteristická dynamika: je vynikajícím příkladem rozvíjející se síťové ekonomiky, kde mají své místo kromě menšího počtu větších organizací zejména malé a střední podniky, samostatně výdělečně činní profesionálové a start-upy.

Kreativní průmysl posiluje inovační kapacitu země. Díky využívání potenciálu inovací a síly představivosti dokáže lidi propojit, aktivovat a dodat jim odvahu dívat se do budoucna. Toto odvětví je zásadním článkem při hledání odpovědí na hlavní sociální otázky, neboť nabízí smysluplné využití nových technologických možností.

Stále existuje svět, kde je možné zvítězit, pokud zapojíte kreativitu v širším měřítku, a tady hraje klíčovou roli Cena kreativních hrdinů.

Peter Olah, předseda poroty, uvedl: „Účelem Ceny kreativních hrdinů je poskytnout kreativním profesionálům smysluplnou platformu, kde budou mít prostor uskutečnit trvalou změnu, která bude mít pozitivní dopad na jednotlivce, společnost nebo životní prostředí. Creative Heroes Award není cenou za design. Zaměřuje se na dopad kreativního myšlení.“ Gesina Roters, místopředsedkyně poroty, dodala: „Zaměřujeme se na sílu kreativity a na kreativního hrdinu, který je ztělesněním pozitivního dopadu, k němuž došlo. Věříme, že tím, že odměníme ústřední postavu a tým, který stojí za takovým projektem, odměňujeme zároveň zdroj nového status quo a odvahu těchto lidí zasadit se o pozitivní změnu ve světě, kde žijeme.“

Cena kreativních hrdinů: kategorie

Cena 1 : 1 – Přínos na osobní úrovni
Cena 1 : 1,000 – Přínos na místní úrovni
Cena 1 : 100,000 – Přínos na regionální úrovni
Cena 1 : 1,000,000 – Přínos na národní úrovni
Cena 1 : 1,000,000,000 – Přínos na mezinárodní úrovni

Předávání Ceny kreativních hrdinů se uskuteční ve čtvrtek 24. června 2021 ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.
www.cenakreativnichhrdinu.cz

Náš tip

Pracujete v oblasti kreativního průmyslu? Chcete, nebo potřebujete marketing a PR, které bude jak kreativní, tak vycházející  z výrobních a produktových požadavků? Pak jste správně v Idealabu. Jsme agentura, která pracuje v oblasti kreativního průmyslu řadu let, máme za sebou zajímavé projekty jak z oblasti výroby, průmyslu, tak vývoje a spolupráce výzkumné a výrobní sféry. Mezi naše klienty patří univerzity, výzkumná centra i výrobní podniky.

A rádi budeme pod vedením Radka Váni, porotce Ceny kreativních hrdinů a CEO Idealab, pracovat i pro vás.
Kontaktuje nás a sjednejte si online konzultaci, nebo přijďte k nám na kávu.