OK PLAN ARCHITECTS, architektonické studio se sídlem v Humpolci, slaví 20 let a při této příležitosti vychází také publikace mapující jejich architektonickou tvorbu.

Oslavy 20 let ateliéru, který má za sebou řadu realizací v celé ČR, zahájí komentovaná prohlídka dvou humpoleckých realizací, následovat bude konference na téma architektury a rozvoje malých měst. Završením pak bude křest knihy v grafickém zpracování Studia Najbrt. V pořadí již třetí kniha OK PLAN ARCHITECTS shrnuje tvorbu a realizace za posledních pět let. Oslavy 20 let se konají v Humpolci ve čtvrtek 26. září 2019.

Humpolecký architektonický ateliér OK PLAN ARCHITECTS připravil u příležitosti dvaceti let svého působení na české scéně knihu, v níž shrnuje projekty a realizace posledních pěti let. Ateliér pod vedením architekta Luďka Rýznera patří k nejvýraznějším českým studiím s nezaměnitelným rukopisem, v médiích hojně publikovanými realizacemi a minimalistickým přístupem k navrhování.


Jako tradičně jsme chtěli naši předchozí „pětiletku“ shrnout do knihy a již tradičně její grafickou podobu připravil Bohumil Vašák ze Studia Najbrt. Publikace je určena nejen našim klientům a partnerům, ale bude možné ji zakoupit i ve vybraných knihkupectvích v České republice,“ říká zakladatel studia architekt Luděk Rýzner.

Ačkoliv má dnes OK PLAN ARCHITECTS i pražskou pobočku, stále je pevně ukotven v rodném Humpolci, kde se řadou realizací nesmazatelně zapsal do tváře města. Poslední realizací je Park Stromovka, jehož komentovaná prohlídka s autory zahájí 26. září od 17 hodin oslavy. Následovat bude prohlídka zóny pro umění 8smička, kterou studio revitalizovalo v bývalé textilní továrně v letech 2016-2018.

Tématu regionální architektury je věnovaná panelová diskuse Architekti a architektura mimo tradiční centra, která se koná od 18 hodin v Divadle Za komínem, novém prostoru v Humpolci. Jako diskutéři přijali pozvání Karel Kratochvíl (starosta města Humpolce), Vít Zeman (náměstek Magistrátu Města Jihlavy), Petr Kratochvíl (historik a teoretik architektury), Kamil Mrva (architekt), Jan Hora (architekt) a Luděk Rýzner (OK PLAN ARCHITECTS). Moderátorem diskuse je Richard Vodička.
Křest knihy doprovodí kuchařská show a miniparty.

Program

17:00 | Komentovaná prohlídka parku Stromovka a zóny pro umění 8smička v Humpolci s Luďkem Rýznerem
18:00 | Panelová diskuse: Architekti a architektura mimo tradiční centra (Divadlo Za komínem, Kamarytova 157, Humpolec)
19:00 | Křest knihy OK PLAN III
Kuchařská show & občerstvení & mini-party

Profil ateliéru OK PLAN ARCHITECTS

20 let jedeme architekturu

Dvacet let navrhujeme kvalitní architekturu. A stále nás to baví. Zkušený tým pod vedením architekta Luďka Rýznera se v kancelářích v Humpolci a Praze zabývá architekturou od drobných objektů přes rodinné domy až po velké komerční areály a komplexy.
Máme zkušenosti jak s interiéry, tak rozsáhlými urbanistickými celky. Pracujeme pro soukromé investory, tuzemské i nadnárodní společnosti působící v mnoha oborech. Naši klienti oceňují dlouholeté zkušenosti, znalost legislativy i všech navazujících procesů. A v neposlední řadě i osobní nasazení všech lidí v týmu OK PLAN ARCHITECTS.
O naší práci jsme vydali několik samostatných knih, Luděk Rýzner je letošním editorem prestižní Ročenky české architektury a naše realizace jsou pravidelně publikovány v tuzemských i zahraničních médiích. To vše je pro nás potvrzením, že jdeme po správné cestě.
Kvalitní architektura, porozumění klientovi i kontextu a soustavná práce… To jsou základní hodnoty OK PLAN ARCHITECTS. Nejen příštích dvacet let je budeme rozvíjet. www.okplan.cz

Další knihy OK PLAN ARCHITECTS

Kniha OK PLAN ARCHITECTS 2009-2014
Rok vydání: 2014
Kniha vyšla při příležitosti 15. výročí založení firmy a navazuje na předchozí publikaci OK PLAN ARCHITECTS 1999-2009.
Link ke stažení

Kniha OK PLAN ARCHITECTS 1999-2009
Rok vydání: 2010
Kniha vydaná k 10. výročí fungování OK PLAN ARCHITECTS.
Link ke stažení

Press kit ke stažení

PRESS KIT OK PLAN 2019