Začal 22. ročník Designbloku, tedy největší přehlídka designu u nás. Společná expozice firem Aveton a Barrisol patří k tomu nejzajímavějšímu, co můžete v Klášteře Sv. Gabriela vidět.

Vášeň - emoční stupeň

Stejně jako vášeň na nás emočně působí i zvuk. Zvukové vlny proudí v prostoru, lámou se, ohýbají. Ovlivňuji naše vnímání a prožívání. Instalace firem Aveton a Barrisol puká a expanduje v prostoru stejně jako magma na zemský povrch při pohybu litosférických desek.

Dvě etablované firmy představují od 7. října 2020 v rámci Superstudia Designbloku Gabriel Loci unikátní projekt Exploze ticha.

Objekty kombinující napínané fólie a akusticky pohltivé sklo vytvořil architekt a designér Marek Deyl.

Jeho Exploze ticha ukazuje možnosti moderních materiálů při absorpci zvuku v prostorách. Nejde jen o výstavní projekt, ale objekty Exploze ticha jsou navrženy jako modulární prvky do kanceláří, lobby veřejných prostor, ale i hotelů.
Jde o technologicky vyspělé řešení akustiky, vhodné tam, kde výjimečný design hraje svou důležitou roli.

Firmy Aveton a Barrisol ve spolupráci s architektem Markem Deylem přicházejí s řešením, které klasické „silent roomy“ nebo akustické budky posouvá do úplně jiného rozměru. Materiálového, barevného i výrazového.

Řešení je vhodné do prostor, kde má doslova „vybouchnout ticho“. Tam, kde je potřeba klid na soustředěnou práci, na osobní jednání nebo telefonování: všude tam prvky a moduly z akustického Barrisolu a akustického skla najdou své využití.
Je to architektura, která nás prostorově obklopuje stejně jako zvuk v bezprostředním okolí. Její srdce je unikátní objekt - design, jehož části mají různé akustické vlastnosti,“ popisuje architekt Marek Deyl.

Jednotlivé prvky návštěvníkovi prezentují odlišné přístupy k řešení prostorové akustiky. Nabízí lepší porozumění našemu prostředí a ukazují jak zvuk, ale například i to, jak hudba působí na naše tělo i psychiku. I chvilkové spočinutí zde nás vede k hlubšímu zamyšlení nad vlastnostmi našeho vystavěného životního prostředí.

Zajímá vás expozice? Registrujte se na www.explozeticha.cz

AVETON

Společnost Aveton zajišťuje komplexní řešení prostorové a stavební akustiky, interiérového designu a audiovizuální techniky – od návrhu až po realizaci. Nabízíme individuální přístup a bohaté zkušenosti i s těmi nejnáročnějšími projekty. Vyvíjíme inovativní řešení podpořená vlastním výzkumem a vývojem jedinečných akustických materiálů. To, co nás v naší práci neustále posouvá dál, je příležitost vytvářet nové prostory, které svým jedinečným designem a technickým zaměřením dokážou působit na lidi a rozšiřují tak jejich vnímání zvuku. | www.aveton.cz

BARRISOL

BARRISOL je napínaná stropní fólie, která dává prostoru nový rozměr. Přináší do interiérů krásu, kreativitu a novou kvalitu. Francouzský výrobce i český prodejce spolupracují s těmi nejlepšími českými i světovými architekty, kteří používají BARRISOL řešení k tomu, aby svým vizím dali opravdu napnutou sílu. | www.barrisol.cz

Marek Deyl

Autor konceptu a expozice
Architektonická kancelář Deyl-Šesták-architekti navazuje na práci studia pha, založeného již v roce 1994. Zabývá se zajištěním veškerých projektových prací, jak v oblasti staveb a urbanismu, tak v oblasti interiérů a designu, s důrazem na architektonickou kvalitu díla. | www.deylsestak.cz


www.explozeticha.cz

Kontakt pro média

Radek Váňa, radek@idealab.cz, tel. +420 777 572 476
Stáhněte si podklady pro tisk na www.explozeticha.cz