8. srpna 2018 Zuzana Lebedová

Tajemný svět emocí v kanceláři

Mezi ženami koluje takový jeden stereotyp o mužích: že prý mají muži problém s vyjadřováním svých emocí. Mezi muži pak panuje další roztomilý stereotyp: že prý nemají rádi vzájemné dotyky.

Jsem na stereotypy o pohlavích dost alergická a na tyhle dva obzvlášť. Stačí se vrátit k jedné nedávné sportovní události, a tou je mistrovství světa ve fotbale. Osobně je pro mě sledování fotbalového zápasu čisté utrpení. Odvar ze zmaru, předstírání a gelu na vlasy. Ale nemůžu si pomoct, když mám čas a je to takto výjimečná událost, musím se dívat. A to z jednoho důvodu: miluju ty emoce. Ty jsou opravdové. Rozhodčí odpíská konec zápasu a půlka hráčů vyčerpaně dosedne na trávník, hlavu do dlaní a v očích slzy. Druhá půlka začne pobíhat po hřišti s rukama nad hlavou a OBJÍMAT SE.

Emoce v businessu

V businessu navzdory již mnohaletému snažení koučů a řady dalších příbuzných profesionálů osobního rozvoje existuje další zcela nesmyslný stereotyp: že když to chceme dotáhnout daleko (rozuměj do vrcholného managementu), musíme být racionální a nemilosrdní. Časopis Respekt nedávno psal o tom, že umění empatie funguje jako „univerzální rozpouštědlo problémů“.

Řada výzkumů zkoumajících emoční inteligenci přináší následující statistiky: 90% top manažerů má vysokou emoční inteligenci (EQ), EQ zodpovídá za 58% našich pracovních výkonů a EQ je také základním stavebním kamenem celé řady klíčových dovedností jako je schopnost rozhodovat, zvládání stresu a hněvu, efektivní komunikace, time management, flexibilita a mnoha dalších.

Během konzultací s našimi klienty, které probíhají před MINDIO snímáním, je pro nás informace o emoční stránce života v dané kanceláři klíčová. Za klienty obvykle promluví i jejich tělo: napřímení se na židli a náklon dopředu. Otevření hrudníku a výrazná gestikulace rukama. Rozšířené oči. Víme, že to, o čem právě mluví, je ta oblast MINDIO snímání, na kterou se musíme obzvlášť zaměřit.

Závěrem

Je to zkrátka skvělé, že emoce jsou od našeho těla neoddělitelné a že řeč těla je spolehlivým ukazatelem v džungli nesmyslných stereotypů a lživých přesvědčení, které nás brzdí v rozvoji a plnění cílů.

Mimochodem, na počátku každého úspěchu je vášeň.

Pro média

Tiskové zprávy
Fotografie ke stažení
Zastupované značky
Kontakty pro média

Správa online 

Správa Facebooku
Správa LinkedIn
Další sociální sítě

PPC a řízení kampaní
SEO a analýzy webu