Restauraci Miyabi otevřela v roce 1995 Darja Kawasumi, japonoložka a milovnice čajového obřadu.  Postavili jsme nový web s eshopem. Připravili newsletter. Spustili blog a celou online prezentaci této známé pražské restaurace propojili se sociálními sítěmi.

Darja Kawasumi před 25 lety přinesla do Prahy jasnou vizi: představit českým gurmánům kouzlo japonské kuchyně, japonskou estetiku a uvést do restauračního provozu co nejvíce ideálu pohostinnosti.
Inspiraci čerpala Darja z čajového obřadu, který formuje její osobnost po více než třicet let. Téma pohostinnosti je nejen akademickým tematem jejích dvou disertačních prací v oboru mezikulturní a mezináboženské komunikace, ale především Darjiným životním zadáním posloužit s radostí a láskou.

Nový web, blog a newsletter

Nyní jsme navrhli nový web, připravili pravidelný týdenní newsletter Zprávy z Miyabi, který vychází z pravidelného blogu paní Darji a také začali publikovat nový obsah na Facebooku a na Instagramu.

Uzavření restaurací v předchozích měsících a nutnost reagovat na novou situaci vedly k tomu, že jsme společně s majitelkou rychle a efektivně připravili eshop, doplnili o možnost objednat si japonské jídlo z Miyabi přes dovážkovou službu Wolt a také připrvili pravidelný týdenní blog, pomocí kterého paní Darja komunikuje se svou početnou komunitou.

 

 

Japonská gastronomie

Je světovým pokladem uznaným UNESCO, což je samozřejmě i pro Miyabi v Praze velkou výzvou a velkou zodpovědností. Miyabi staví na svých bohatých zkušenostech dvaceti pěti let provozu a na tvůrčí spolupráci s japonskými profesionály. Miyabi chce i nadále být jiskrou v srdci kamenného města Prahy zapalující zážitky, co se nezapomínají.

Na oknech Miyabi, které jsou její výkladní skříní, jsou velké lepty loga ČaJ z ruky grafika Aleše Najbrta. “Č” reprezentuje Čechy a čajový obřad Ča-no-ju, “J” je Japonsko. Malé “a” je tvůrce Miyabi Darja Kawasumi jako spojka, která vyzývá k novému obsahu a volá po přátelství a vzájemnosti skrze prostou věc – dobré jídlo a pití, připravené s umem a dobrou myslí.

Grafika a architektura Miyabi

Grafický tvar loga ČaJ připomíná písmeno “Y”, které tvoří centrální slabiku loga Miyabi – tím se vize propojuje se jménem. Miyabi znamená styl a eleganci odkazující ke kráse tradičního Kyota, které nechce ustrnout, ale obohacovat se novými poznáními a novými sny.

Interiéry Miyabi od architekta Víta Másla je koncipováno tak, aby se člověk cítil součástí všeho kolem, aby nalezl klid, aby si odpočinul. Harmonie, čistota, úcta a klid jsou základními elementy filozofie japonského čajového obřadu a zakladatelka Miyabi tyto zásady prosazuje ve výběru estetických doplňků, v květinové výzdobě, v tvorbě jídel i jejich servírování.

Foto: Dereck Hard
www.miyabi.cz

Mohlo by Vás zajímat

Copywriting

Potřebujete pomoci s tvorbou obsahu?

Připravujeme časopisy, newslettery, tiskové zprávy, články na blog nebo posty na sociální sítě.