Firemní časopis je skvělou formou komunikační strategie. Pro co má smysl a kolik taková prezentace stojí? Poradíme, jak připravit firemní časopis i u vás.

Proč vydávat firemní časopis?

Pokud prodáváte například designový nábytek, byla by velká škoda neprezentovat realizaci, kde byl nábytek použit. Dlouhodobě spolupracujete s nějakým architektem? Co s ním pro vaše klienty připravit rozhovor? Fantazii se meze nekladou.

Pro vytvoření kladného vztahu se zákazníkem nesmíte ve své propagaci pouze prodávat.

Ukažte, že rozumíte tomu, co děláte a že se u vás děje něco nového. Tvorba firemního časopisu je zajímavý a kvalitní způsob, jak informovat vaše stávající zákazníky a získávat ty nové.

Jak může časopis vypadat?

Můžete si vybrat cokoliv od menšího formátu na měkkém papíru po luxusní vázané časopisy na křídovém papíře. Časopis musí odrážet vaší firemní kulturu – pokud prodáváte designové minimalistické kousky, měl by tak vypadat i váš časopis. Můžete se také na časopis podívat trochu neotřele a místo tištěného média zvolit například formu newsletteru.

Jak často ho vydávat?

Firemní časopisy jsou sice velice hodnotná, ale ne nejlevnější forma prezentace. Kromě rozpočtu myslete i na cílové odběratele – vaše zákazníky. Nechcete je přece příliš zahltit. Na druhou stranu jedno číslo za dva roky je málo.

Co do něj psát?

Vymyslet zajímavý, čtivý a obsahově kvalitní firemní časopis nebo firemní newsletter není vůbec jednoduché. Obsahový marketing je zkrátka oříšek a my vám ho rádi pomůžeme rozlousknout. Za léta praxe jsme vymysleli a realizovali řadu firemních časopisů, newsletterů a dalších více či méně periodických médií.

Přečtěte si, jak přistupujeme k obsahovému marketingu (první díl zde, druhý díl zde).
A naše reference?

Firemní časopis

Potřebujete své zákazníky informovat o novinkách?

Firemní časopis pomáhá budovat a rozvíjet dobré jméno vaší společnosti.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle