Architektonické ateliéry Schindler Seko Architekti a Aulík Fišer Architekti, pro které pracujeme, získávají ocenění za své stavby. Gratulujeme vítězům a jsme rádi, že k mediálnímu ohlasu práce těchto týmů se přidávají i zasloužená ocenění.

Grand Prix Architektů 2022

Národní cena za architekturu 2022 má letos rekordních 255 přihlášených projektů, které se ucházely o hlavní cenu GPA Národní cena za architekturu 2022. Je to nejvyšší počet přihlášených projektů po covidové pandemii.

Kunsthalle vítězí

Vítězem se právem stala pražská Kunsthalle (psali jsme podrobně zde) od ateliéru Schindler Seko Architekti. Tady jsme v červenci prováděli společně s architekty novináře a na novém webu SSA, který jsme připravili, najdete tuto výjimečnou stavbu zde. Kunsthalle a její autoři si odnesli hlavní cenu soutěže, tedy ‍Grand Prix Architektů – velkou modrou kostku.

Aulík Fišer Architekti také oceněni

V kategorii Urbanismus (malá fialová kostka) vítězí Bořislavka od Aulík Fišer Architekti (psali jsme zde): renomovaného studia, které má od září 2022 od Idealabu nový web, krásné fotografie od Davida Krause a novou marketingovou strategii, na které pracujeme od léta roku 2021.

Naše práce & ocenění architekti

Pro architektonické studio Schindler Seko Architekti zajišťujeme PR služby v oblasti architektury. Když Schindler Seko Architekti navrhnou nový dům nebo projekt, zajišťujeme jeho medializaci a připravujeme texty a fotografie pro publikaci. Spolupracujeme od roku 2011. Máme za sebou celou řadu úspěšných mediálních výstupů i několik verzí webových stránek.

Pro architektonické studio Aulík Fišer Architekti zajišťujeme PR a marketing. Připravujeme strategii prezentace, texty a komunikujeme s médii, která chtějí publikovat práci tohoto architektonického studia.

Grand Prix Architektů

Soutěž založila jako předsedkyně Obce architektů v roce 1993 Prof. Ing. Akad. Arch. Alena Šrámková, která je označována za první dámu české architektury. Zvítězila v řadě architektonických soutěží. V roce 1994 obdržela cenu Osobnost české architektury, v roce 2007 Poctu České komory architektů, v roce 2008 Medaili Za zásluhy. V roce 2010 obdržela cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury.

Porota soutěže 2022

V letošním roce byly porota složena z významných osobností v oblasti architektury:

  • Jean-Pierre Carniaux – FRANCIE ateliér Ricardo Bofill Taller de Arquitectura (RBTA)‍
  • Robert Schmitz – ŠVÉDSKO ateliér White Architekter‍
  • Martin Rein-Cano – NĚMECKO ateliér TOPOTEK 1
  • Michal Bogár – SLOVENSKO ateliér BOGÁR architekti
  • Eva Le Peutrec – ČESKO ateliér E-STUDIO

‍Všech 255 přihlášených projektů si můžete prohlédnout zde.

Náš tip

Jste architektonické studio nebo i jednotlivec? Chcete využít naše služby a být vidět v českých nebo zahraničních médiích? Pracujeme pro velké architektonické kanceláře, ale i malá studia.

Poptejte nás a nezávazně se s námi pobavte o PR pro architekturu.
Kontakt: Radek Váňa, tel. +420 777 572 476, radek@idealab.cz

Foto: Filip Šlapal