Jsme v polovině trvání kampaně na HitHitu a máme vybráno přes 75 % z cílové částky 200 000 Kč. Přidejte se a podpořte vydání krásné knihy!

Náš časopis ARCHIZOOM je o moderní české architektuře a interiérovém designu. Píšeme články, natáčíme podcasty a videa. Od roku 2019, kdy jsme vznikli, jsme ušli velký kus cesty. Napsali jsme tisíce článků, založili YouTube kanál plný rozhovorů a podcastů. Pravidelně vydáváme články a podcasty, každý týden několik tisíc čtenářů odebírá náš newsletter. A teď vydáváme i tištěnou knihu TINY HOUSE: Průvodce krajinou minimalistického bydlení. Podpořte nás při vydání krásné knihy!

O čem je kniha

Na celkem 272 stranách píšeme o malých domcích a velkých snech. Doplnili jsme rozhovory s 15 architekty a designéry. Vybrali 35 malých domků (tiny house), které jsou dostupné na českém a slovenském trhu. Naše kniha představuje první ucelený přehled o dostupných domech i celé filozofii tiny house na českém trhu. Navazuje na ni pravidelný podcast MINIMALIST(K)A, ve kterém si povídáme s autory, uživateli i provozovateli tiny house.

Knihu loni vymyslel a vydává Radek Váňa, dlouholetý editor a redaktor architektonických časopisů, texty a rozhovory připravila Tereza Škoulová, editorka ARCHIZOOM. Tereza také na analog vyfotila všechny naše hosty rozhovorů. Předmluvu ke knize nám psal profesor Jiří Pelcl, emeritní rektor Vysoké školy umělecko-průmyslové a známý český designér. Na knize jsme pracovali skoro rok: vybírali, psali, fotili, natáčeli rozhovory... Dát dohromady knihu v takovém rozsahu a kvalitě prostě zabere spoustu času.

V knize najdete více než 200 fotografií, plánů a obrazových materiálů. Všechny domky jsme pečlivě překreslili, takže každý doplňuje axonometrie a půdorys ve stejném měřítku (tím potěšíme hlavně architekty). Kniha vám dám ucelený pohled na české a slovenské tiny houses. Na to, co je dnes možné a dostupné. Na to, jak se třeba pustit do stavby svého vlastního tiny house. Anebo si ho koupit od těch více zkušených. Malé domky tiny house v sobě spojují architekturu, design a životní styl.

Kniha obsahuje zajímavé a dlouhé rozhovory s lidmi, jako je Pavel Podruh (Český soběstačný dům), Zdena Zlatová (Blokki), Studio Artikul (Mobile Hut), Osamu Okamura, Lukáš Otevřel (DONE) a dalšími.

Výsledek je 272 stran ve formátu 190×230 mm. Kniha má krásnou skládací obálku z papíru Gmund Bio Cycle Chlorophyll a bude ručně šitá. Grafiku navrhla známá grafička Jana Vahalíková a kresby všech domků připravil architekt David Dražil (video, kde si s Radkem povídají nejen o skicování, najdete tady). Kniha bude stát 890 Kč a teď ji v kampani tady na HitHitu všem našim podporovatelům nabízíme za "early bird" cenu a se spoustou krásných dárků.

Jaké dárky jsme připravili

Připravili jsme celkem 14 krásných dárků: od vstupenky na veletrh Svět knihy, kde se s námi můžete osobně potkat v tiny house Zenbox, prolistovat si knihu a pak si ji koupit, přes pobyty v tiny housech až po natáčení podcastu v našem studiu v Praze.

Hlavní dárek, který si můžete v naší kampani zakoupit, je samozřejmě kniha TINY HOUSE. Máme ji během měsíce, kdy bude kampaň trvat, pro vás za výhodnou cenu, která zahrnuje i poštovné a balné. Takže, až kampaň skončí, vše pečlivě zabalíme a hurá k vám (můžete si vybrat Zásilkovnu, Balíkovnu nebo v případě 10 a více kusů vám ji po Praze zavezeme osobně (s překvapením).

Když se dohodnete tři, dáme vám ještě lepší cenu, když vás bude deset (třeba malá firma), dáme vám ještě lepší cenu. A pokud nám opravdu věříte a chcete knihu prodávat, pak máme nachystaný balík 20 knih s velkou slevou. A ke knize si můžete přidat spoustu dalších dárků: všechny jsme pečlivě vyzkoušeli a vybrali skvělé značky a produkty. Tak pojďme na to:

Sladké, svítící... pobytové

Borůvky v čokoládě pro nás v tiny edici připravili v pražské čokoládovně Steiner & Kovarik. Sladké a krásně zabalené v originální krabičce v designu naší knihy. Své nápady a třeba i skici vysněného tiny house si můžete zaznamenat do originálního, ručně šitého zápisníku ARCHIZOOM od litomyšlské firmy young_block. Unikátní digitronové hodiny Blub Clock v tiny house edici nám vyrobil Dalibor Farný. Máme jich jen několik, a pokud chcete dárek, který vám v noci bude luminovat na poličce, je to právě tento. Tereza a Tomáš z Fine Labels jsou specialisté na francouzské šampaňské a koňaky. Jejich degustační tiny set pěti vybraných pálenek vás zahřeje při pobytu v tiny house. Pokud máte (tak jako my) rádi českou přírodní kosmetiku Botanicus, vyzkoušejte sadu tří produktů, připravených pro naše podporovatele.

Pokud máte rádi vonné svíčky, vyzkoušejte aromatickou svíčku s vůní lesa od Vintagelover, blogerky Moniky Chmelařové. Její květinové workshopy i svíčky jsou beznadějně vyprodané: my tiny edici svíček máme připravenou pro vás. A samozřejmě chybět nemohou pobyty ve vybraných tiny house: spojili jsme se s Fashion Line Relax by KOMA a několik z vás může vyzkoušet naživo víkendový pobyt ve Špindlerově Mlýně.

Pokud vás zajímají mobilní domky, pak zavítejte do Mobile Hut, kteří naši kampaň podpořili pobytem v jejich vyladěném mobilním domku.

No a pak zážitky s námi... Pokud máte rádi večírky, pozveme vás do pražského CAMPu, kde knihu 26. května 2023 pokřtíme. V CAMPu se sejdou všichni, kdo s námi knihu chystali: autoři domků, architekti, designéři, majitelé domků a lidé, kteří v nich žijí. Bude tam celý náš tým a užijeme si skvělý večírek: ochutnáte prosecco od Fine Labels a sladkou tečku od Steiner & Kovarik. Dvacet z vás rádi přivítáme.

A pokud jste firma, která tiny house vyrábí nebo má zajímavé řešení, produkt, službu... pak to pojďte celé komunitě říct s námi. Pozveme vás do studia, natočíme podcast a několik tisíc lidí se dozví, v čem jste unikátní. To je také náš nejdražší dárek v téhle kampani. A je zatím jen jeden.

Kde nás potkáte

Knihu vydáme v květnu 2023 a od 10. do 14. května nás můžete osobně potkat na veletrhu Svět knihy v Praze na Výstavišti. Spojili jsme se s autory Zenboxu nejmenšího tiny house v knize, a právě v něm představíme knihu návštěvníkům veletrhu a třeba i vám.

Proč byste nás měli podpořit

- Protože vydáváme krásnou knihu, ve které si budete s nadšením číst a ke které se budete vracet. Krásný kousek do vaší knihovny.

- Protože tiny house je zajímavý, technologicky propracovaný domek, do kterého jeho autoři dali spoustu úsilí, znalostí a práce. A sdílejí ji s vámi.

- Protože knihou to nekončí, ale začíná a my budeme na různých zajímavých akcích. Za doprovodu originálních českých značek a jejich produktů. A v online prostředí jsme denně na ARCHIZOOM.

- Protože jsme nadšenci do moderní české architektury a chceme, aby nové domky rostly jako houby po dešti.

- Protože kvalitních knih o české architektuře není nikdy dost a my touto knihou nekončíme. Ale to už je příběh třeba další kampaně na Hithitu. Podpořte nás při vydání krásné a unikátní knihy!

Prohlédnout si kampaň