Tisková zpráva: Revoluční židle COSM od Herman Miller přichází na český trh

Židle Cosm okamžitě reaguje na vaše tělo, pohyb i celkové držení. Byla vyvinuta tak, aby fungovala vyváženě a konzistentně pro každého. Bez ohledu na to, do které židle si sednete, kdo v ní seděl před vámi a kde se rozhodnete pracovat. Navrhlo ji designérské Studio 7.5 pro značku Herman Miller.

Všechno by mělo být tak jednoduché, jak je to možné, ale o nic jednodušší.
Albert Einstein

Posaďte se do židle Cosm a zapomenete, že pod sebou vůbec něco máte. Její sofistikovaný ergonomický design okamžitě reaguje na vaše tělo, vaše pohyby i celkové držení, aby vám poskytl přirozenou rovnováhu a komplexní podporu. Bez ohledu na to, kdo v židli seděl před vámi, jak dlouhou dobu v ní strávíte a co budete dělat, vám Cosm nabízí nový zážitek pohodlí – ať už pracujete kdekoliv.
Designérské studio 7.5 odhalilo zásadní nedostatek v možnostech sezení v kancelářích. Stávající řešení neposkytují uživatelům podporu pro dynamické způsoby práce, které jsou dnes běžné.

Například:
• Řada firem dnes zaměstnává kvalifikované odborníky, kteří den tráví přebíháním z jedné schůzky na druhou. Když se konečně dostanou ke svému stolu, nechtějí si jenom udělat pohodlí – chtějí se posadit a „zapomenout na gravitaci“.

• Některé organizace částečně nebo úplně zavedly pracoviště „bez pevné adresy“. V takovém systému není žádné pracovní místo přiřazené konkrétnímu člověku. Každý sedí v „naší židli“, ne ve „své židli“.

• Díky pokroku technologií a změnám pracovního stylu spolu týmy lidí stále častěji spolupracují celé hodiny ve sdílených prostorách, kde dělají totéž, co dělají i u svých vlastních pracovních stolů.

• Nastavitelné pracovní židle, vyžadují, aby uživatel znal možnosti nastavení a aktivně si svou židli upravil. Někteří uživatelé ale místo toho nechají židle tak, jak jsou, čímž ale snižují svůj komfort a poskytovanou oporu.

• Neadaptivní židle, které se nijak nesnaží uživateli přizpůsobit, nenabízejí dostatečnou oporu ani komfort.

Je zjevné, že uživatelé v dynamicky se měnících kancelářích i ve svých pracovních domácnostech potřebují vysoce funkční, ale zároveň jednoduché sezení.
Odpovědí na tyto otázky je design nové židle COSM od Studia 7.5.

Hlavní výhody židle COSM

- Automatické naklánění židleCosm spolu s flexibilním rámem a kvalitním odpruženým materiálem zajišťuje absolutní komfort a podporu
- Tvar židle se přizpůsobí tělu každého uživatele
- Nabízí uživatelům jednoduchost, které ale nebyl obětován jedinečný zážitek, jenž zákazníci firmy Herman Miller znají a očekávají
- Řada „Dipped in Color“ dává židlím výjimečné saturované barvy, které mění koncept toho, co je a co není neutrální
Na českém trhu je židle COSM nyní dostupná prostřednictvím firmy cre8 - výhradního distributora značky Herman Miller.
Více na www.cre8.cz/cosm
Stáhnout press kit (13 MB)

https://www.youtube.com/watch?v=xxvc6mHcrwU

Historie značky cre8

Příběh firmy cre8 začíná podobně jako celá řada podobných. Dva kamarádi se po mnoha letech práce v korporaci rozhodli, že chtějí pracovat sami na sebe, pustí se do toho, co umějí nejlépe – obchodovat. S vášní pro moderní design a zdravé pracovní prostředí založili v roce 2010 firmu cre8. S hlavním motem: spojit kreativitu (creativity), ergonomii (ergonomics) a akustiku (acoustics) jako hlavní prvky při navrhování kancelářského prostředí.
Od první chvíle měla firma cre8 hlavní cíl: přinášet na český kancelářský trh kvalitní pracovní prostředí, věnovat se ergonomii, akustice a udržitelnému rozvoji. Tedy tomu, jak v kancelářích tisíce lidí dnes a denně sedí, čtou, konverzují, mají porady, nebo se potkávají u kávy.

Zdánlivě jednoduché téma, kterému se Jan Bastař a Michal Havrda více než 18 let věnují s obrovským zaujetím. O tom, že jejich vize byla správná, svědčí i celá řada mezinárodních firem těch nejzvučnějších jmen: Amazon, KPMG, Skype, Pfizer, SAP, Apple, Wrigley, Novartis, Expedia, NCR… Nejen ty, ale i desítky dalších dnes mají zařízené kanceláře právě od cre8.

Design cre8 dává možnost lépe pracovat

Česká firma cre8 se zabývá interiérovým designem pracovního prostředí. Akustiku, ergonomii a udržitelný rozvoj vnímá jako výchozí body v návrhu každého pracovního prostředí. Akustická řešení od cre8 mění způsob, jakým vnímáte a používáte svůj prostor. V oblasti designu pracovního prostředí se pohybují řadu let, realizovali pracoviště jak pro nadnárodní, tak české společnosti. Showroom cre8 je v Praze, ale úspěšně působí v celém regionu střední a východní Evropy. Dnes cre8 patří mezi největší dodavatele kancelářského nábytku na českém trhu. Společnost cre8 založili a řídí Jan Bastař a Michal Havrda.
www.cre8.cz, www.livingoffice.cz

Kontakt pro média: Petr Remeš, petr@idealab.cz