V Lučanech nad Nisou se v roce 1997 začal psát příběh rodinné firmy, která si zakládá na tradici a unikátní výrobní technologii zpracování skla, a která má v zahraničí významné postavení. Nadčasové interiérové prvky a osvětlení od tohoto českého výrobce najdeme po celém světě. Za úspěchem značky stojí především inovativní design a moderní technologie.

Projekt Čeští výrobci

Náš multimediální projekt Čeští výrobci pokračuje čtvrtým dílem. Přinášíme příběhy lokálních firem zaměřených na výrobu designových produktů. Netradiční a osobní formou diváky seznamujeme s těmi, kdo stojí za značkami, které svou hodnotou daleko přesahují hodnotu spotřebního zboží.

Otec a syn

Václav Heřman působil jako vedoucí textilních a sklářských firem, kde si začal budovat vztah ke sklářskému řemeslu. Ve svém volném čase se věnoval umění a jako kurátor spolupracoval s umělci z oblasti malby a grafiky. Tento svět umění ovlivnil také jeho syna, Davida Heřmana. Ten po studiu na Technické univerzitě nejprve pracoval ve výzkumném centru ve Švýcarsku. Rozhodnutí založit rodinnou firmu přišlo po spolupráci otce a syna ve sklářské společnosti, kde se syn zabýval programováním výrobních procesů, zatímco jeho otec se věnoval ekonomice a řízení podniku.

Další díly seriálu Čeští výrobci

TON - ohýbaný nábytek z Bystřice pod Hostýnem
Benlemi - dětský nábytek Opava
KOMA z Vizovic - modulární architektura
Chcete se připojit k tomuto projektu? Navštivte www.cestivyrobci.cz

Další multimediální projekty od Idealabu

Seriál Krásné bydlení s architektem Michalem Kuncem
Kanceláře v přírodě od egoe
Kanceláře podle YUAR