V pražských Vysočanech se rozsvítil nový showroom s osvětlením Šajn, jehož investorem je česká společnost s více než pětadvacetiletou tradicí Janča & Emas. Rafinovaný interiér od studia Vrtiška & Žák nabízí na 300 svítidel z portfolia Linea Light, přičemž každému je věnován speciální prostor. Šajn představuje komplexní neformální prostředí, zdroj technické podpory, servisu a místo pro inspirativní setkávání.

Jedinečný mikrokosmos svítidel

Ústředním bodem showroomu sídlícím v retail parku Poděbradská je nosná konstrukce z překližky vyvedená v barevném gradientu od fialové po oranžovou. Rozsvícená svítidla v oddělených sektorech tvoří zářící mikrokosmos, v němž vlnové délky světla krotí unikátními designy svítidel made in Italy v čele se značkou Stilnovo. V nabídce jsou designy od původních autorů i modely z 50. let. Mnohdy jde o svítidla, jež nebyla nikdy v prodeji, protože pro jejich produkci na základě návrhů do nynějška neexistovaly zdroje.

Katalog je minulost, budoucnost má Šajn

„Chybělo nám místo, kde není osvětlení jen na papíře, a kde si klient nevybírá jen v katalogu. Naživo jednotlivá osvětlení probouzí chuť dotknout se jich a rozsvítit,“ objasňuje velikost prostoru pro individuální svítidla vedoucí showroomu Filip Meinelt. Pro Šajn je klíčové precizní spojení osvětlení a prostoru. Umí si poradit a připravit řešení na míru obývacímu pokoji, bazénu, ale i galerii nebo tenisovému kurtu. Díky instalaci tří stovek svítidel navíc poskytuje vlastní zkušenost s každým svítidlem.

 

Šajn poskytuje komfortní zázemí baru a kuchyně v matné černé, jež vyvažuje explozi barev a světel ve zbytku prostoru a spolu s lounge zákoutími slouží jako základna pro klientská setkání, ale i inspirativní workshopy a přednášky. Expozice svítidel v sektorech se bude v budoucnu dynamicky obměňovat, aby přinášela stále nové impulzy pro návštěvu showroomu.

 

Foto: David Kraus

Kontakt pro média

Tereza Kubíčková
Email: tereza@idealab.cz
Tel. +420 608 125 703

TZ_Nový shoowroom Šajn
Fotografie ke stažení