Well-being & Sustainability neboli zdraví a udržitelnost jsou hlavními tématy letošního, již 3. ročníku mezinárodní konference TechoCon, The Workplace of the Future, která proběhne 19. září v pražském showroomu společnosti TECHO. Odborníci zde budou hledat nejlepší řešení podoby, jakou by mělo mít pracoviště budoucnosti, které bude respektovat potřeby lidí i okolní prostředí.

Letošní konference bude opět věnována novým technologiím a inovacím v pracovním prostředí, rozšíří se však počet pódií. Hlavní a satelitní stage nově doplní creative stage, kde vystoupí architekti a lidé přímo spjatí s praxí a navrhováním kancelářských prostor. Představí zde vybrané realizované projekty, kancelářské budovy a interiéry,“ říká spoluzakladatel TechoConu Milan Začal.

Hlavními řečníky budou nizozemský architekt Michiel Hofman, který získal za své projekty mnoho mezinárodních ocenění, a zakladatel nadnárodní společnosti Lasvit Leon Jakimič, jehož firma se zabývá výrobou designových svítidel a architektonických prvků ze skla. Michiel Hofman tvoří v duchu hesla: „Architektura není o budovách, je o lidech.“

Technologický vývoj přináší změny do všech oblastí života a kanceláře nejsou výjimkou. Stále více firem si začíná uvědomovat, jak důležitou roli kvalita pracoviště hraje v konkurenčním boji o špičkové zaměstnance. Letos jsme se rozhodli více soustředit na lidské aspekty práce v kanceláři, na koncepty, které jsou důležité z hlediska lidského prožívání, vnímání a rovnováhy,“ říká Milan Začal.

Mezinárodní konference se zúčastní na čtyři stovky odborníků z řad architektů, interiérových designérů, realizátorů kancelářských interiérů, realitních agentů a dalších. V rámci akce se uskuteční celkem deset workshopů.
Proběhnou také dvě panelové diskuse, v nichž vystoupí desítky odborníků z praxe i akademické sféry. První diskuse bude zaměřena na nové technologie a druhá na uživatele.
Podrobnosti o TechoConu najdete na webových stránkách www.techocon.cz.

O společnosti TECHO

TECHO, a.s., patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům nábytku a je největší společností v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti výstavby komerčních interiérů na klíč (tzv. fit-out řešení) pro celou řadu nadnárodních i lokálních firem v Evropě a na Blízkém východě. Společnost je od roku 2008 součástí nizozemské skupiny Royal Ahrend BV, která patří mezi tři největší výrobce kancelářského nábytku v Evropě. Klientelu společnosti tvoří významné bankovní domy, finanční ústavy, mezinárodní společnosti, vládní organizace a veřejné instituce. Její pobočky dnes najdeme ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii, na Ukrajině a také v Číně a ve Spojených arabských emirátech. www.techo.cz