Připravili jsme prezentaci a web pro luxusní rezidenční projekt Janáčkovo nábřeží v centru Prahy. Dva domy, osmnáct bytů na pronájem... a nádherný výhled na historické panorama u Vltavy.
Janáčkovo nábřeží je historická ulice, respektive blok domů mezi mostem Legií a Palackým mostem v centru Prahy. Naproti Národnímu divadlu a přímo u smíchovského zdymadla nyní vznikl unikátní bytový projekt, jednoduše nazvaný podle popisných čísel Janáčkovo nábřeží 51 a Zborovská 54. Jde o dva činžovní domy z konce 19. století, které prošly kompletní a velice pečlivou rekonstrukcí.
Nyní je zde celkem 18 velkoryse koncipovaných bytů a nebytové prostory k pronájmu. Pro tento projekt jsme zpracovali jednotný vizuální styl a webové stránky, které představují jak byty, tak celý koncept obnovy.
Historie Janáčkova nábřeží
Nábřežní ulice a blok domů leží na území Prahy 5, ale domy až po křižovatku s Petřínskou ulicí jsou zapsány v katastrálním území Malé Strany a mají její čísla popisná. Tato část nábřeží (tj. severní) byla založena kolem roku 1874 Bankou pro stavby a nemovitosti v okolí pražském. Nábřežní zeď v severní části se začala stavět kolem roku 1874 a nábřeží bylo brzy zastavěno architektonicky velmi cennými domy. Původně se nábřeží jmenovalo Ferdinandovo na počest Ferdinanda V. Dobrotivého, který roku 1838 povýšil Smíchov na předměstí.
Jižní část nábřeží se jmenovala Nábřežní ulice a s přibývající výstavbou a zánikem dřívějších továren a zahrad došlo k propojení obou částí. Největším zásahem do zdejší architektury byla výstavba Jiráskova mostu zahájená v roce 1929. Zajímavá je i historie pojmenování: od roku 1919 se jmenovalo Nábřeží Legií, za druhé světové války Pekařovo, poté opět Legií a nyní Janáčkovo. Rovněž čísla popisná i orientační byla změněna. Na délku měří přibližně 1 kilometr.
Smíchovské zdymadlo
Smíchovská plavební komora je důvtipné vodní dílo v obdivuhodné kondici, ve kterém lodě překonávají dva jezy. V tom je tato komora skutečný unikát. Obvykle se totiž jedním zdymadlem překonává převýšení jednoho jezu. Jenže proplutím komory na Smíchově překoná loď současně jez Šítkovský a Staroměstský, čímž vystoupá nebo poklesne o bezmála dva a půl metru. Komora vyrovnává rozdíl přibližně 2,5 metru, mezi Staroměstským a Šítkovským jezem. Smíchovské zdymadlo je zhmotněním základního konstruktérského pravidla "Co je funkční, bývá pěkné".
Komora byla vyprojektována a postavena v době, která přála funkční architektuře. Projekt připravil architekt František Sandner v letech 1911 až 1914, kdy se zároveň na Smíchově nově upravovalo nábřeží. 175 metrů dlouhý lodní kanál využívá kromě kamenných zdí také dva pražské ostrovy Petržílkovský a Dětský. První lodě zde projely až v roce 1921.
Petržilkovský ostrov Petržílkovský ostrov se nehledá snadno, je totiž z pražských vltavských ostrovů nejmenší. Jeho rozloha nepřesahuje svou velikostí třetinu hokejového hřiště a značnou část jeho plochy zabírá na jižním cípu někdejší malostranská vodárenská věž.
Janáčkovo nábřeží 51
Přímo nad smíchovským zdymadlem stojí na roku Janáčkova nábřeží a Petřínské ulice monumentální dům s nádhernými výhledy na říční panorama Vltavy a Národní divadlo. Společně s domem v rovnoběžné Zborovské ulici prošly rekonstrukcí a nyní zde vzniklo 18 luxusních bytů a nebytové prostory k pronájmu.
Velkorysé a luxusní světlé byty jsou nyní připravené k nastěhování. Byty mají promyšlené dispozice, kvalitní dubové podlahy, prostorné vestavěné skříně a kuchyňské linky SieMatic se spotřebiči Miele od firmy STOPKA (jak jsme pro tuto firmu v roce 2015 vydávali časopis si přečtěte v článku Jak připravit firemní časopis I.)
Vizuální styl Janáčkovo nábřeží
Naším úkolem bylo vytvořit pro obě nemovitosti jednotný vizuální styl: loga, typografii a barevnost. Ten jsme poté aplikovali na všechny další materiály projektu: webové stránky www.janackovonabrezi51.cz, karty jednotlivých bytů, vizitky a další propagační materiály.
Vizuální koncept, který připravila naše grafička Lenka Horká, je založený na velmi decentní barevnosti: tmavě modrá a petrolejově zelená jsou barvy, které v kombinaci s bronzovou dávají komunikují exkluzivitu, výjimečnost a kvalitu tohoto rezidenčního projektu. Hlavní komunikační linka projektu "Soukromí, klid a velkorysost. Bydlete na nábřeží." jednoduše popisuje, co potenciální nájmeci v bytovém domě Janáčkovo nábřeží 51 naleznou. V obou logotypech jsme použili architektonické prvky z fasády a průčelí obou domů. Charakterizují jak historii domů, tak jsou sami o sobě zajímavým ornamentem.
Shrnutí projektu
Kromě vizuální podoby všech výstupů jsme připravili i copyriting pro tento projekt, chystáme video a další eventy, které pomohou tento projekt úspěšně realizovat na trhu pražských luxusních nemovitostí. Celý projekt trval necelé čtyři měsíce a v této první fázi se na něm podíleli grafik, programátoři, copywriter a projektový manažer z týmu Idealabu.
Tým tohoto projektu: Lenka Horká: grafický návrh a vizuál; Pavla Halamová: projektový management, Radek Váňa: copywriting; Pavel Jakl: stavba webu
Marketing pro architekturu
Chcete prezentovat svou architektonickou práci?
Nabízíme architektům, designérům i dodavatelům kompletní PR a mediální servis.
Poděkování: Za historické podklady k vývoji Janáčkova nábřeží, ze kterých jsme čerpali, děkujeme paní Symůnkové.