U příležitosti zakončení výstavy Slezákovy závody: 110 let výroby kovového nábytku v Bystřici pod Hostýnem se 10. října 2019 uskuteční mezinárodní konference. Ta proběhne ve velkém zasedacím sále radnice Bystřice pod Hostýnem.
Pestrý program startuje od 13:00 a jste srdečně zváni. V prvním bloku se dozvíte vše o historii trubkového nábytku a tradičním výrobci Slezákovy závody. V druhém bloku se pak na tento český skvost podíváte očima studentů a designérů.

Podívejte se na pozvánku s nabitým programem

Mezinárodní konferenci Národní centrum nábytkového designu, o. p. s. (NCND), ve spolupráci s ateliérem Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity T. Bati ve Zlíně (APD FMK UTB) a firmou Kovonax, s. r. o.. Můžete se těšit na zástupce z řad odborné veřejnosti, designérů, studentů a bývalých i současných zaměstnanců společnosti Kovonax.

První blok přednášek "Z historie" seznámí přítomné s historickým vývojem firmy Roberta Slezáka (J. Drozd), s počátky nábytku z ohýbané ocelové trubky v meziválečném období (D. Koudelková), se spoluprací tehdejší firmy Kovona, pod niž bystřická firma patřila v poválečných desetiletích, a brněnského Výzkumného a vývojového ústavu nábytkářského (H. Prokopová), s výrobou trubkového nábytku ve slovenské Kodretě Myjava (Eva Šimonovičová Rutová) a se speciální problematikou nábytku z "trubky" čtvercového průřezu (M. Kovařík). Ve druhém bloku "Očima designérů a studentů" bude prezentován projekt Alchymisti studentů a pedagogů APD FMK UTB (M. Surman), budou představeny vybrané studentské návrhy trubkového nábytku navržené na Mendelově univerzitě v Brně (M. Kovařík) a výjimečné projekty studentů bratislavské VŠVU (F. Chrenka).

Součástí konference bude výstava Alchymisti, pořádaná Městem Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci s NCND a APD FMK UTB. Výstava představí projekt připravený studenty a pedagogy APD FMK UTB, který měl premiéru v dubnu letošního roku na mezinárodním veletrhu nábytku v Miláně. Jedná se o kolekci nábytku a doplňků z ohýbané trubky navržený pro firmu Kovonax. Za nápaditou expozici získal ateliér významné ocenění. V rámci konference se v 17 uskuteční vernisáž výstavy a její komentovaná prohlídka.

Konference, na níž budou přítomni i studenti brněnských škol a bratislavské VŠVU, se koná s podporou Města Bystřice pod Hostýnem a Statutárního města Brna.

Marketing pro architekturu

Chcete prezentovat svou architektonickou práci?

Nabízíme architektům, designérům i dodavatelům kompletní PR a mediální servis.