PAVLIS představuje na Designbloku novou kolekci Edge
Spolupráce s designérem Petrem Hákem přináší modulární nábytkovou řadu

Zpráva pro média | Praha 4. října 2023

Značka PAVLIS se mění a přichází s novou značkou malosériově vyráběného nábytku Pavlis. „Rozšiřujeme své pole působnosti, které navazuje na dlouholetou tradici a zkušenosti firmy specializující se na zakázkovou výrobu nábytku. Ve spolupráci s designérem Petrem Hákem představujeme naší nejnovější kolekci s názvem Edge, která představuje špičkový design, kvalitní materiály a funkčnost,“ říká Martin Pavlis, zakladatel a majitel stejnojmenné značky.
Nová nábytková kolekce Edge je nejen esteticky atraktivní, variabilní, ale také funkční. Reflektuje náš přístup k materiálům s důrazem na detaily a precizní zpracování, které vnímáme jako standard, který by měl mít každý výrobce.
V rámci kolekce Edge vznikl kuchyňský ostrůvek, jídelní stůl s lavicemi a také pracovní stůl. Produkty jsou vhodné jak pro menší skupiny (například čtyři osoby), tak i pro větší společnosti (až 10 osob), protože jsou rozměrově variabilní. Tyto inovativní stoly jsou navíc vybaveny rafinovanými detaily s možností integrace chytrých prvků nebo kuchyňských spotřebičů.
Plánovaná instalace na letošním Designbloku představuje stěžejní zástupce naší nové kolekce. „Velká zrcadla v prostoru zdůrazňují možnost replikovatelnosti a sériové výroby. Vytvářejí tak dojem nekonečné cesty, kterou se odkazujeme na vznik kolekce, ale i na budoucí cestu, kterou se vydáváme,“ upřesňuje Martin Pavlis výstavní koncept Edge na Designbloku.
Kolekce Edge je určena nejen pro milovníky designového nábytku, ale také pro ty, kteří ocení inovativní prvky, praktické využití a velkou materiálovou škálu, která zajišťuje nepřeberné množství variant výrobků.
Rozhovor s Petrem Hákem
Můžeš prosím na úvod představit tvoje designérské studio?
Mám malé pražské studio, založené v roce 2013, zaměřujeme se na interiérový design a architekturu. Naším cílem je přistupovat ke každému projektu individuálně a klademe důraz na detail a špičkové řemeslné zpracování. Naše produkty a nábytek byly oceněny v cenách Czech Grand Design a Elle Decoration International Design Awards a od roku 2016 jsem také odborným asistentem Ateliéru designu interiéru a nábytku (D2) na pražské UMPRUM.
Na co se specializujete a co vás nejvíc baví?
Navrhujeme drobné produkty, nábytek, interiéry, výstavní instalace, restaurace, kavárny a hotelové komplexy, ve studiu navrhujeme předměty denní potřeby i galerijní předměty v limitovaných sériích. Baví nás nejvíce právě diverzita a výzva, kterou každý nový projekt přináší. Osobně mě baví kontrast měřítek, například řešení velice malého detailu ve velkém komplexu stavby, ale nejvíc mě baví lidi, jak kolegové ve studiu, tak zajímaví klienti.
Pojďme popsat, jak vznikala kolekce Edge pro Pavlis Studio?
Základem bylo navrhnout produkt, který bude možné vyrábět sériově tedy produkt, který bude mít jasné čitelné detaily, promyšlenou výrobu a modularitu. Bylo jasné že cílíme na solitérní segment, který bude vyráběn v několika základních velikostech a barvách. Na základě několika prvních návrhů jsme společně vybrali nejvhodnější cestu, kterou se bude celá kolekce ubírat.
Jak se vyvíjelo zadání a jaký je výsledek?
Na začátku šlo hlavně o stůl, který se později rozšířil o možnost vytvoření kuchyňského ostrůvku. Jak jsme přidávali funkce a modularitu, tak se rozšiřovaly možnosti a potenciál celého projektu. Propsání čitelného detailu do všech modifikací a velikostí s citem bylo výzvou, ale věřím, že se to nakonec podařilo.
Kolekce je modulární: jaké povrchy a provedení obsahuje?
V základu budou dva materiály a tři barvy. Pro pracovní desky ostrůvku je pak škála velice široká a doplněná i o umělý kámen, kompaktní desky nebo nerezový plech.
Komu je kolekce určena a pro jakého zákazníka Pavlis Studio jste ji navrhovali?
Věřím, že je to určeno pro zcela jiného klienta, než se kterým doposud Pavlis pracuje. Vlastně bych celou kolekci vnímal jako doplnění zakázkové výroby, které se výhradně doposud věnovali o produkt, kterým lze zakázkovou výrobu doplnit a v některých případech i nahradit. Solitérní kuchyňské segmenty nepotřebují zaměření prostoru a vyhovují tak jiné skupině spotřebitele. Současně je možné optimalizovat vytíženost výroby (tudíž i náklady a finální cenu) a kromě veliké výhody pro klienta je nová kolekce i velkým krokem pro výrobce.
Bude mít vaše spolupráce další pokračování?
Ještě nás čekají další materiálové zkoušky a doplnění kolekce o technologická vybavení (chlazení / digestoř, apod.) a uvidíme, co bude potom.
Jaký zajímavý trend v produktovém designu tě v poslední době zaujal? A třeba i s vazbou na produkty pro Pavlis.
Vnímám, že se lidé věnují více prostředí, ve kterém žijí, což je dobře pro celou naší profesi. V designu vnímám další malou vlnu postmoderny v mnoha nově vznikajících artdesignových produktech a projektech, ale ve vztahu k produktům pro Pavlis Studio je myslím dobře, že lidé nakupují více věci, co déle vydrží, a lépe fungují. Proto i naše kolekce kromě poutavého detailu nabízí hlavně funkční celky.

PAVLIS

Tradice rodinné firmy ukotvená ve 21. století
Téměř tři desetiletí strávené v truhlářském oboru dělají z majitele společnosti odborníka na slovo vzatého. Při řešení přání a potřeb ohledně nového domova se s ním pravděpodobně nepotkáte. Můžete si však být jisti, že nejen díky jeho dohledu poběží vše s maximální precizností. Koneckonců, když už společnost nese jméno majitele, jde o signál, jak moc si za jejími výtvory stojí. Děláme dobře svoji práci. Zhmotňujeme představu klientů. A pečujeme o ně během celého procesu.
Jsme Pavlis, truhlářské studio.
www.pavlis.studio

Petr Hák

Autor konceptu a expozice
Designérské studio Petra Háka založené v roce 2013 se zaměřuje na interiérový design a architekturu. Navrhuje design, nábytek, interiéry, výstavní instalace, restaurace, kavárny a hotelové komplexy. „Zajímá nás především funkce, barevné kontrasty, netradiční proporce a překvapivé umístění,“ říká Petr Hák. Studio získalo ocenění v soutěžích Czech Grand Design a Elle Decoration International Design Awards. Od roku 2016 působí Petr Hák jako odborný asistent v Ateliéru designu interiéru a nábytku na Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
www.petrhak.com

Kontakt pro média
Radek Váňa, radek@idealab.cz, tel. +420 777 572 476
Stáhněte si podklady pro tisk zde

 

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle