Na dalším snídaňovém setkání TechoCon Morning Meeting vystoupí český umělec Pasta Oner. O umění ve veřejném prostoru se v současné době vedou velké debaty.
Chcete vědět, o čem bude na své přednášce mluvit Pasta Oner? Čtěte dál.

Nacházíme se v době, kdy se umění dostává do popředí společenského zájmu a ceny lámou nejen domácí ale i světové rekordy. Jak funguje umění ve veřejných prostorech, nám prozradí jeden z nejvýraznějších představitelů současné české umělecké scény, Pasta Oner – už ve čtvrtek 28. března 2019

„Kreativita je přirozenou vlastností každé lidské bytosti. Je ale důležité, jak se opravdu představa potkává s realizovatelnými nápady a kam až je umělec schopen zajít a za jakých podmínek,“ popisuje Pasta Oner.

Coby tvůrčí osobnost se Pasta Oner v posledních letech intenzivně profiluje v mezích klasických nezávislých i veřejných galerijních provozů, ve kterých snoubí a zároveň i překračuje klasické žánrové kategorie pop artu a cartoon estetiky.
Přesto, že se v jádru své práce dotýká principů „postprodukce“, vymyká se Pasta Oner svou tvorbou aktuálním dominantním proudům post-konceptuálních strategií ve výtvarném umění.

Středobodem Pastovy tvorby je akrylová malba a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací a realizace muralů, tj. velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.

Jak jsme prozradili, páté snídaňové setkání bude o umění.
Zajímá vás jaké má dnes umění místo v kancelářském interiéru? Jak se pracuje s muraly ve veřejném prostoru?
Je opravdu zájem o umění kompenzován realistickou představou v očích developerů i soukromých sběratelů?
Anebo byste si jen rádi poslechli pár slov o současném umění od předního českého umělce? Nenechte si ujít jedinečné vystoupení Pasty Onera. Registrujte se zde!

TMM #5 se uskuteční v centru současného umění DOX. Jde o multifunkční prostor bývalé továrny o rozloze více než 6000 m². Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí.
www.techocon.cz