Kniha Marketing v architektuře

První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury.

Autor s více než patnáctiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.

Od stanovení základní marketingové strategie, přes online prezentaci, prezentaci na sociálních sítích až public relations. Dává architektům, interiérovým designérům, ale i dalším kreativním profesím fundovaný návod, jak být vidět, uspět na konkurenčním trhu a úspěšně komunikovat.

Kniha je doplněna o řadu praktických tipů a příkladů z praxe.

Kniha je určena architektům, ale i všem dodavatelům, kteří se v oblasti architektury pohybují. Cenné informace přináší také studentům a začínajícím architektům, kteří vstupují na trh.

Obsah knihy

- Marketingová strategie architektury, jak ji připravit a efektivně řídit
- Řízení architektonické kanceláře a marketing
- Klienti a práce s nimi
- Obsahová strategie
- Vizuální prezentace
- Webové stránky
- Sociální sítě jako nástroj obchodního úspěchu
- Public relations a komunikace s médii
- Seznam literatury a další zdroje
+ IDEAMAG.CZ, kde jsou stovky dalších návodů, rad a tipů

8 důvodů, proč se stát partnerem

1. Vaše značka bude spojena s unikátní knihou, která bude ležet na stole všech českých (a slovenských) architektů.
2. Budete vidět dlouhodobě, protože prezentaci architektury potřebují všichni na trhu.
3. Na knihu navazuje IDEAMAG.CZ. Online médium s tipy, články a návody pro architekty. A návštěvností 3000+ UIP měsíčně.
4. IDEAMAG disponuje databází 3 200 mailových adres, na které odesíláme pravidelný newsletter.
5. Máme propracovanou marketingovou podporu. Na knihu navazují workshopy a přednášky. Tam všude je a bude vaše cílová skupina.
6. Výhradním mediálním partnerem knihy je ARCHIZOOM (online).
7. Budeme vás prezentovat originální formou, logicky zapadající do obsahu knihy. Nechceme klasickou inzerci, ale sofistikovaný product placement.
8. Budeme vydávat další, revidovaná a doplněná vydání.
9. Knihu doplňuje podcast ARCHIZOOMING, kam si autor zve zajímavé a úspěšné hosty nejen z oblsati architektury

Autor 

PhDr. Radek Váňa, Ph.D.
Vystudoval Filosofickou fakultu University Karlovy. Pracoval jako redaktor časopisu Architekt, poté jako šéfredaktor odborných médií Stavební fórum a Fórum architektury a stavitelství. Publikoval více 800+ článků ve většině tuzemských architektonických a oborových časopisech. Od roku 2003 se věnuje PR a komunikaci. Zkušenosti z médií později zužitkoval jako freelancer při řízení marketingových a PR kampaní.
V roce 2009 pak založil marketingovou agenturu Idealab, specializovanou na oblast architektury, designu a nemovitostního trhu. Přednáší marketing a komunikační dovednosti pro designéry.
Radek redakčně připravil několik desítek publikací, je autorem knih: Internet pro architekty (nakladatelství Grada, 2003), Evropský design (MD Publishing, 2009), Radan Hubička: Práce 2005-2012 (2012) a spoluautorem knih Domy 77 (Prostor, 2008), Nuselský most (IC ČKAIT, 2014).

Grafická úprava
Jana Vahalíková se věnuje se typografii, korporátnímu stylu, knižní úpravě a výstavní grafice. Absolvovala VŠUP v Praze v ateliéru Jana Solpery. Od roku 1997 spolupracuje se Studiem Marvil a připravuje knižní tituly pro renomovaná česká nakladatelství. V letech 2001-2015 byla art direktorem časopisu TYPO. Je držitelkou ceny Arna Sáňky, několika ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy a držitelkou Red Dot Design Award 2010. www.marvil.cz

Harmonogram a distribuce

Sazba a grafika: 8/2023
Uzávěrka partnerství: 30. 8. 2023
Vydání: 11/2023
Uvedení knihy na trh: 11/2023
Distribuce: online a přímý prodej
Podpora prodeje: vlastní online kampaň na sociálních sítích, inzerce v médiích, direkt mailing všem českým architektům (3 200 adres)

Technická specifikace knihy

Formát: paperback, exkluzivní obálka, zataveno ve fólii, s vloženou záložkou, na přebalu výrazná samolepka vybraného partnera
Rozsah: 300 stran;
Náklad: 1 000 kusů

Kontakt

Vydavatel: Idealab, Závěrka 3, Praha 6
Produkce a partnerství: office@idealab.cz

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle