Architektonické studio ADNS navrhlo kancelářskou budovu Praga Studios Karlín. Zajistili jsme mediální servis a publikaci především v zahraničních architektonických médiích.

Marketing pro architekturu

Chcete prezentovat svou architektonickou práci?

Nabízíme architektům, designérům i dodavatelům kompletní PR a mediální servis.

Čtvrť Karlín roste

A stává se fenoménem Prahy, s velkou nadsázkou malým “Silicon Valley“. Soustřeďují se tady špičkové IT společnosti hledající neotřelá místa pro svoje podnikání. To byla i příležitost domu od ADNS v místě bývalých strojírenských hal továrny Praga v Pernerově ulici.

Dům Praga Studios je součástí souboru tří nově navržených domů. Soubor dokončuje příčné propojení dvou karlínských tříd a vzniká nová klidová ulice, kterou chytře založil v devadesátých letech architekt Ricardo Bofill.

Duch původních závodů Paláce Praga dnes setrvává v podobě zachovávané průčelní stěny dokládající existenci prvorepublikového industriálního charakteru čtvrti. Karlín vždy hleděl vstříc budoucnosti a otevřeným příležitostem. Byl vždy centrem vynálezců a začínajících podnikavců v neznámých oborech.

Praga Studios, skvělý kancelářský dům od architektonického studia ADNS, stojí v uliční čáře a zároveň dokončuje nový veřejný prostor. Pozemek domu je vymezen pulsující třídou, ze zadní strany sousední administrativní budovou a zároveň novou klidovou ulicí, která ulevuje předimenzovanému uličnímu bloku. Nový dům má dvě podzemní a sedm nadzemních podlaží. Lichoběžníkový půdorys na východní straně objektu v horních dvou podlažích ustupuje.

Hlavní vstup do budovy z východní strany z nového veřejného prostoru dominuje převýšenou halou - atriem. Je zvolen střízlivý poměr plných a prosklených částí, aby se zachoval městský charakter zástavby. V ulici budova ponechává na celou výšku racionální rytmus členitých fasádních modulů. Fasáda výtvarně navazuje na plasticitu zástavby minulých století a opticky se tím i v ulici zmenšuje. Architektonické a výtvarné řešení navazuje soudobými výrazovými prvky na industriální charakter lokality. Sklobeton je odpovídající plastický materiál, který umožňuje výtvarnou hru světel a stínů...

Praga Studios Karlín (Palace Praga)

Autoři projektu: Ing. arch. Petr Dvořák a Akad. arch. Martin Němec / ADNS (www.adns.cz)
Spoluautoři: Ing. Tomáš Záhora, Ing. arch. Tomáš Hanák, Ing. arch. Veronika Štojdlová, Ing. arch. Martin Kačírek, Ing. arch. Jakub Děnge
Spolupracovníci: Ing. Miroslav Šváb (SLK statika s.r.o.), Ing. Daniel Rück (RŰPIK s.r.o.), Ing. Alan Tomek
Investor: Praga Studios a.s.
Hlavní dodavatel: Skanska, a.s.
Lokace: Pernerova 697/35, Praha 8 (zobrazit na mapě)
Dokončení: 2019
Fotografie: Boys Play Nice

Kde jsme publikovali Praga Studios Karlín

Tvorba známého architektonického studia ADNS patří už několik desítek let mezi špičku české architektury. Realizace architektů ADNS jsou publikovány nejen v českých, ale i zahraničních médiích a naším úkolem bylo zajistit medializaci v renomovaných zahraničních médiích. Připravili jsme anglické texty, obvolali známé redaktory a výsledkem byla publikace v prestižních médiích jako je ArchDaily nebo Archello, Archinect, Dwell, Domus nebo e-architect.

Přečtěte si, co o kancelářské budově Praga Studios v Karlíně píší světová architektonická média.

Média pro publikaci architektury

Připravili jsme přehled architektonických časopisů, který vám - pokud jste architekt - pomohou při plánování PR pro svou práci. Na samostatné stránce Architektonické časopisy najdete přehled vybraných časopisů, který jsme zpracovali. Každý z nich má svůj popis a také odkaz na web. Zároveň jsme každému přiřadili podobné časopisy, abyste se mohli celé databázi přehledně zorientovat. Nejen s těmito, ale i dalšími časopisy spolupracujeme, když píšeme a medializujeme českou architekturu.

Náš tip

Jste architekt nebo architektonické studio a chcete mít svoji práci publikovanou v prestižních světových médiích? Pak jste na správném webu a u správné agentury. Zavolejte nebo napište a pojďme si popovídat o tom, jak a kde tým Idealabu může vaši architektonickou práci medializovat.

Kontaktujte nás. Vaši medializaci nejlépe proberete s Radkem Váňou, který Idealab vede a rád s vámi projde možnosti publikace vaší architektonické práce. V českých i zahraničních médiích.
Volejte: +420 777 572 476 nebo pište: radek@idealab.cz

Idealab videa a podcasty o architektuře

Podcast The World of OOOOX
Profilové video Ateliér Kunc Architects
Rozhovor o BIM: Boris Vološin / Cigler Marani Architects
– Prohlédněte si dosud natočené a publikované díly podcastu The World of OOOOX.
Video k novému kancelářskému stolu Alfa UP
Wellness centrum Egonovo

Publikujte v časopisu ARCHIZOOM.CZ

Online magazín www.archizoom.cz, kde denně najdete témata, která mohou být přínosem i pro vás. Architektura, design, umění, ale i trh a jeho vývoj. Spojujeme zajímavá jména z oblasti architektury. ARCHIZOOM.CZ připravují mimo jiné specialisté z týmu Idealab, kteří mají dlouholeté zkušenosti s marketingem, analýzami trhu, budováním značek a PR.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle