„Jdeme tam, kam jiní ne,“ je hlavní moto investiční skupiny Altereo. Její příběh začal před jedenácti lety, kdy se několik mladých podnikatelů z Ostravska dalo dohromady a začalo pracovat s finančními produkty.

Altereo ve svém názvu nese spojení slov „alternativní“ a „reality“ – to velmi přesně charakterizuje aktivity rostoucí skupiny. „Naší specializací jsou projekty, v nichž hlavní roli hraje zejména nemovitý majetek. Hledáme a realizujeme příležitosti s potenciálem vysokého zhodnocení. A to často i tam, kde je ostatní investoři nevidí, anebo je neumí proměnit v zajímavý zisk,“ popisuje hlavní směřování skupiny Filip Lahoda, partner skupiny.

Komplikované projekty & nadstandardní výnosy

Orientace na nemovitostní projekty, které se mohou na první pohled zdát komplikované, mají nějakou právní vadu nebo se vymykají standardním investičním modelům přinesla skupině nejen dynamický růst, ale také nové zkušenosti, a to po celé republice. Tým, který dnes projekty získává a řídí, čítá řadu odborníků, včetně interního právního servisu. „Často to jsou právě komplikované majetkové a právní vztahy, které u nemovitostí v našem portfoliu řešíme. Typicky například vlastnické podíly, zástavní práva, nevhodně nastavené smluvní vztahy a jiné právní vady např. nesoulad skutečného stavu nemovitosti s evidovaným na dotčených úřadech… to naši práci odlišuje od jiných. A to také považujeme za největší přidanou hodnotu naší práce,“ dodává Filip Lahoda, partner skupiny. Altereo dnes rozvíjí úspěšné projekty v rámci celé České republiky a každou akvizici důkladně zkoumá. A to především z pohledu celkového rizika, efektivity využitých zdrojů a výnosnosti.

Přidaná hodnota Altereo

Soustředíme se na tržně nadstandardní výnosy, kterých dosahujeme díky složitosti našich obchodních případů,“ přibližuje Filip Lahoda. Proto dnes skupina Altereo spravuje aktiva přesahující objem 300 miliónů korun a stále roste. Typickými investicemi jsou nemovitosti s právními a technickými vadami, kde je třeba jednat jak s místními stavebními úřady, tak s nájemníky. „Naše práce je vyjednávání, opravy a systematická práce na tom, aby se z totálně nepřehledných a komplikovaných situací staly klasické investiční nemovitosti, bezpečné a transparentní pro naše partnery,“ dodává Ondřej Pavlica, partner skupiny. Potom není výjimkou, že se výnosy z akvizic pohybují i přes 30 % ročně, tedy vysoko nad standardem trhu. Tým Altereo u těchto komplikovaných investic pracuje rychle a efektivně: od vlastního právního servisu, přes vyjednávání na stavebních úřadech až po následný rozprodej.

Novostavby & development

Vizí skupiny je také soustavně zlepšovat prostředí a zemi, ve které sami žijeme. „Proto při všech investičních strategiích uplatňujeme racionální pohled na trh a investujeme tam, kde víme, že můžeme uspět. Vždy chceme, aby naše projekty byly připravené na míru dané lokalitě a potřebám místních obyvatel. Současně dbáme na budování dlouhodobých a oboustranně prospěšných vztahů,“ říká Filip Lahoda. „Zpočátku to mohou být i složitá jednání s úřady, ale nakonec vždy najdeme vzájemnou shodu,“ dodává. Zakládáme si na respektu a oboustranné spolupráci. Záměrem skupiny Altereo je navrhovat lokality, které splňují nejnáročnější potřeby budoucích majitelů, a projekty, jež jsou energeticky nenáročné. „Cílem Altereo investiční skupiny je také expanze a růst diverzifikovaného portfolia v rámci svých aktivit především ze světa nemovitostí a financí,“ říká na závěr Ondřej Pavlica, partner skupiny.

Informace pro média

Logopack ke stažení

Radek Váňa | Idealab
E: radek@idealab.cz, tel. +420 777 572 476
www.altereo.cz