Design Heroes

Pro design školu Intermezzo pořádáme 4. prosince 2018 již čtvrté setkání s hrdiny designu Design Heroes vol. 4. Dalšími hosty této série setkání s designéry a architekty budou Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, zakladatelé studia Zorya.
Na přednášce 4. prosince od 18.30 promluví o tom, co je značka Zorya a jak vznikla. A hlavně o projektu lustru pro Drážďany.

Založení studia Zorya v roce 2011 předcházela dlouholetá spolupráce šperkaře Zdeňka Vacka a designéra Daniela Pošty. Studio je zejména známé svými kolekcemi šperků, v nichž designéři experimentují s formou i významy a přinášejí technologická řešení a tvůrčí postupy, které tradiční zlatničina nezná.

Kromě šperku se Zdeněk Vacek a Daniel Pošta zároveň dlouhodobě věnují objektům na pomezí umění a designu.

Experimentální práce s řízenou krystalizací nerostů, která studiu ZORYA s kolekcí šperků VIRUS vynesla v roce 2011 ocenění Grand designér a Nejlepší šperkař roku, vrcholí ve velkolepém projektu a samostatné výstavě v Muzeu uměleckých řemesel Státní umělecké sbírky Drážďany (SKD).

O magickém světě šperku a designu na pomezí objektu s Danielem Poštou a Zdeňkem Vackem, na přednášce Design Heroes vol. 4 v design škole Intermezzo.  Těšíme se na vás!
Registrace na akci a vstupenky zde.