Kreativní průmysl má obrovský vliv na ekonomiku. Při aktuální situaci, kdy jsou postižena celá odvětví, jako je například filmový průmysl, je to znát o to víc.

S radostí se účastníme české soutěže Creative Heroes Award Czech Republic 2021, jejímž cílem je podpořit a ocenit osobnosti z oblasti kreativního průmyslu. Radek Váňa je členem poroty, a tak přinášíme zprávu z prvního jednání. Porota se poprvé sešla 15. září 2020.

Prestižní mezinárodní soutěž, jejíž předchozí ročníky ocenily například projekt The Ocean Cleanup, tak letos vybere svého hrdinu také mezi českými projekty. Tato nizozemská platforma od roku 2017 vyzdvihuje inspirativní jedince, kteří se svou činností nebo podnikáním snaží řešit sociální problémy a zároveň realizují svou podnikatelskou vizi.

Více kreativity do zasedaček

Poslední ročník Creative Heroes Award se konal v roce 2019 a cenu za kreativní hrdinství si odnesl Lex Hoefsloot za solární auto Lightyear One. Základním principem této soutěže je dostat více kreativních myslí do zasedacích místností společností. Toto ocenění se zabývá sílou kreativity a vyzdvihuje sílu lidské kreativity.
Cílem je nalézt konkrétní osobnosti, které stojí za novými koncepty a udržitelnými inovacemi, jež mají pozitivní dopad na společnost. Kreativními hrdiny se tak mohou stát lidé z různých oborů.

Česká porota rozhodne

Porota dalšího ročníku, který se bude konat v příštím roce, se sešla už letos v Impact hubu K10 v Praze. Mezi jejími členy jsou jak manažeři z kreativní oblasti, zakladatelé společností i freelanceři.

Podle předsedy poroty a ředitele oddělení interiérového designu a architektury ve společnosti Škoda Auto Petra Olaha se ocenění zaměřuje na dopad kreativního myšlení. „Účelem Creative Heroes Awards je poskytnout kreativním profesionálům relevantní platformu, aby mohli realizovat pozitivní změnu pro jednotlivce, společnost nebo životní prostředí.“ „Věříme, že oceněním vedoucích osob a týmů, oceňujeme zdroj změn nebo ty, kteří mají odvahu se za ně postavit,“ dodává Gesina Roters, místopředsedkyně poroty.

Síla tvůrčího průmyslu spočívá ve schopnosti inovovat a vytvářet hodnoty. Charakteristickým znakem je dynamika, která lze pozorovat v růstu malých a středně velkých podniků, startupů nebo živnostníků. Kreativní průmysl spojuje lidi, aktivuje je a dodává jim sebevědomí do budoucnosti. Toto odvětví tak nabízí odpovědi v důležitých sociálních otázkách a dodává smysl novým technologickým možnostem.

Ceny Creative Heroes Award Czech Republic 2021 se budou udělovat 18. března 2021 v muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Více informací o soutěži Creative Heroes Award na www.creativeheroesaward.cz.
Tisková zpráva ke stažení.

Obsahová strategie

Chcete zaujmout a získat nové zákazníky?

Obsahová strategie je souhrn postupů, kterými své zákazníky oslovíte.