Každoročně hledá vládní agentura Czechinvest kreativní a inovativní startupy z celého Česka. Letos i s námi, protože jsme partnerem soutěže.

Kreativní je kdekdo. Inovativní je i hřebík zatlučený do futer stodoly. Ano, jsme ironičtí, protože kreativita je zaklínadlo dneška. My jsme spojili s vládní agenturou Czechinvest a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup zkusíme pomoct na svět něčemu opravdu zajímavému a kreativnímu. Co to bude?

Předávání cen Creative Business Cup 2021

Vítěz národního kola, které se v letošním roce koná online 30. března od 15:00, postoupí do mezinárodního finále, kde se o celkové prvenství utká s firmami z celého světa.

Jaké startupy se v soutěži představí? Soutěž je určena pro startupy z kreativních odvětví, jako je například design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.
Porota hodnotí nejen kreativní řešení produktu nebo služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou. Mám nápad, mám startup, mám pocit, že jsem kreativní. A co dál? Co mohou startupy účastí v soutěži získat? Především příležitost utkat se o účast na globálním finále Creative Business Cup, které se letos uskuteční online z dánské Kodani.

Prostřednictvím soutěže také propojení se startupy a investory z celého světa, což znamená usnadnění přístupu ke kapitálu a zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru. No a samozřejmě prezentaci na globální úrovni a zvýšení povědomí o společnosti.

Jak soutěž Creative Business Cup probíhá

V rámci globálního finále budou startupy soěžit o finanční odměnu pro vítěze a mnoho dalších cen. Z více než 60 přihlášených startupů je letos vybráno 10 nejlepších, které postoupily do národního finále. Během něj porota zvolí jeden startup, který bude reprezentovat sebe i Českou republiku na mezinárodním finále Creative Business Cup v Kodani. Finále národního kola proběhne v českém jazyce a budete jej moci sledovat online.

Minulé ročníky Creative Business Cup

V roce 2020 se vítězem národního kola stal startup FaceUp, za kterým stojí tři brněnští gymnazisté. Ti vytvořili webovou a mobilní aplikaci, která umožňuje odhalit šikanu a zároveň pomoci s jejím řešením. Titul nejlepšího kreativního startupu za rok 2019 drží SNUGGS. Startup, za kterým stojí Linda Šejdová a Tomáš Zahradník, vyrábí nepropustné, vysoce kvalitní a ekologické menstruační kalhotky. Ty dokonce oslnily mezinárodní porotu natolik, že Šejdová z Kodaně přivezla krásné třetí místo.

Idealab & Creative Business Cup

Rádi pomáháme na svět zajímavým projektům, kreativitu a inovaci přímo milujeme. Proto jsme se s nadšením stali partnery Creative Business Cup a vítěznému start-upu věnujeme 50 000 Kč. Až soutěž skončí, napíšeme a nová případová studie Idealab bude na světě.