Během letošního Designbloku představila česká výrobní značka Clap Design nový servírovací stolek s podnosem od designéra Jiřího Pelcla. Druhou novinkou je smetáček s lopatkou od dvojice Herrmann & Coufal.

Utilitární předměty do domácnosti

Servírovací stolek s podnosem podle návrhu Jiřího Pelcla je vyrobený z kvalitního dřeva. Je mobilní a dubový podnos, který je určený k servírování, lze pořídit i samostatně. Novinka z dílny clap designu byla představena na letošním Designbloku, stejně jako výsledky aktuální spolupráce s designérským studiem Herrmann & Coufal.

Ti navrhli na první pohled utilitární a jednoduchý produkt: smetáček s lopatkou. Doposud do nabídky clap designu patřily pouze produkty, které se nejčastěji používají v kuchyni nebo v jídelně. Těmito dvěma produkty clap design opouští „dveře kuchyně“ a představuje dva produkty, které najdou využití i v jiných prostorách domu nebo bytu. Práce studia Herrmann & Coufal charakterizuje důraz na detail, hledání rovnováhy mezi smyslem a krásou a odvaha jít za hranice poznaného. Jak se to dá aplikovat na běžný domácí produkt, kterým je smetáček s lopatkou?

Jak už vyplývá z názvu, naše značka začala skvělým nápadem: vložit magnet do dřeva, udělat „clap“ a pomocí tohoto magnetu spojit lžičku s podtáckem. Nebo připevnit nůž na držák na zdi nad kuchyňskou linkou. To byly první roky clap designu. Povedlo se nám toho strašně moc a naše vlastní výroba na Moravě jede na plné obrátky. Pak jsme se ale zamýšleli nad tím, jak se posunout dál: logicky s Jiřím Pelclem, kterým nám pomáhá od začátku. A Herrmann & Coufal, kteří studovali na pražské UMPRUM? Ti nás zaujali svým civilním a zdánlivě jednoduchým navrhováním. Když jsme viděli jejich DIY kolekce, byli jsme nadšeni,“ komentuje letošní novinky Lukáš Pejchal, jeden za zakladatelů značky. „Vezměte si smetáček s lopatkou – máte ho doma taky... a je hezký? S velkou pravděpodobností není. A to stálo na začátku naší úvahy, kudy se dál ubírat a jak naše magnetické a „clap“ kolekce posunout dál. Vznikl smetáček s lopatkou a my už teď víme, že budeme tímto směrem pokračovat,“ doplňuje Václav Čajánek, druhý z majitelů.

Clap design: Magneticky přitažlivé

Malá značka vyrábějící osobitý design do kuchyně. Spojení řemesla, chytrého nápadu a spolupráce s designéry – to je clap design. Clap design má dva majitele: Václava Čajánka a Lukáše Pejchala. Dvě osobnosti, malá dílna na Moravě a nadšení pro design.

 

Designérské studio Herrmann & Coufal, které založili dva spolužáci ještě při studiu na UMPRUM. Na začátku bylo jedno společné školní zadání... a pivo. Od té doby se portfolio studia rozrostlo o řadu projektů, zejména na poli produktového designu. Charakterizuje je důraz na detail, hledání rovnováhy mezi smyslem a krásou a odvaha jít za hranice poznaného. Přestože práce na projektech často probíhá experimentální sérií pokusů a omylů, výsledné produkty se vyznačují lehkostí a nenucenou, až téměř intuitivní estetikou. Jejich návrhy najdete v kolekcích předních českých značek, v městském veřejném prostoru i jako konceptuální umělecké instalace. Na své konto si už stihli připsat prestižní ocenění Red Dot Award, Designblok Diploma Selection, Czech Grand Design, Elle Decoration International Award a další.

Tisková zpráva

Kontakt pro média

Radek Váňa | Idealab
Tel. +420 777 572 476, email: radek@idealab.cz