Pro Atelier Kunc Architects pracujeme pět let a za tu dobu jsme udělali obrovský kus práce. Postavili jsme marketing progresivního architektonického studia, vydáváme pravidelně vlastní časopis AKA Stories (a v tom je AKA asi jediný český ateliér, který takto systematicky a cíleně publikuje své práce).

Postavili jsme nový web a staráme se o to, aby Michal Kunc a jeho tým byli hodně vidět.

A jsou vidět, takže například Rodinný dům Neveklov získal několik architektonických cen, a to i mezinárodních. Kromě toho spravujeme facebook AKA a komunikujeme s médii.

Jak složité bylo dojít až sem?

Začneme trochu zeširoka: každý, kdo někdy spolupracoval s architekty, ví, že až na výjimky je pro ně text a psané slovo utrpením. Obvykle umějí perfektně skicovat, kreslit, navrhovat prostor… ale texty? Články? Zapomeňte.

Proto jsme hned na začátku spolupráce vymysleli základní odlišení: Ateliér Kunc bude studio, které bude mluvit a psát, protože to ostatní většinou nedělají. Bude to studio, specializované na rodinné domy. Jednoduché, skandinávsky minimalistické a uměřené jak konceptem, tak cenou pro klienta. Vymysleli jsme první příběh: koncept Domu, který je domovem.

A začali přidávat další příběhy, úvahy, texty a obsah Ateliéru Kunc. Sebevědomě jsme navrhli vlastní časopis AKA Stories… ano, jsme ti, kdo píší vlastní příběhy.

Když si od nás necháte navrhnout dům, dostate nejen čtyři stěny a střechu, ale i osobitý a krásný příběh. Dům, který bude vaším Domovem.

Databázi čtenářů budujeme pět let, den po dni, měsíc po měsíci… a dneska čte každé číslo několik tisíc čtenářů (ano, víme to, protože přesně měříme open rate, clickrate a další metriky). Časopis pak dál sdílíme na sociálních sítích (facebooku studia, LinkedIn profilu Michala Kunce) a rozesíláme přes vlastní systém.

A výsledek naší PR práce? Desítky článků ročně, výrazný posun ve vnímání značky AKA i osobního brandu Michala Kunce.

www.atelierkunc.com

Jste architektonické studio a chcete být také vidět?

Napište nám a pojďme se potkat. V architektuře se vyznáme a rádi pracujeme i pro začínající studia

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle