Studio Reaktor staví silné architektonické příběhy. Jakub Heidler a Jan Kačer byli hosty třetí série rozhovorů Architekti kanceláří.

Svou tvorbu architekti ze Studia Reaktor zakládají na synergii a vazbách mezioborové spolupráce. Do procesu navrhování zapojují grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty… Prostě chtějí dosáhnout perfektního výsledku. „Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu,“ říkají.

Architekti Jan Kačer a Jakub Heidler ze Studia Reaktor dorazili k našemu rozhovoru plní energie a kreativních konceptů z holešovického coworkingu Přístav, který sami provozují. Jejich kanceláře pro společnost Livesport vzbudily velký ohlas. Získaly několik ocenění a otevřeli Studiu Reaktor cestu k dalším zajímavým zakázkám. I o nich byl náš rozhovor.

Vnímají se architekti stále jako mladé a začínající architektonické studio? „Každý to samozřejmě může vnímat jinak, ale Studio Reaktor začínalo někdy před sedmi lety. Nyní se pomalu blížíme k magické hranici deseti let. Myslím, že vnitřně se snažíme být permanentně pořád začínajícími architekty, kteří ke každému projektu přistupují jako k novému hledání s otevřenou hlavou. Chceme v sobě stále mít dětskou kreativitu,” říká Jakub Heidler. „Postupem let jsme nasbírali dost zkušený tým, takže dnes je nás asi patnáct. Pořád hledáme další posily a rosteme každým měsícem,” dodává Jan Kačer.

„Někdy kolem roku 2013 jsme se začali osamostatňovat. Byla to doba, kdy doznívala krize. Z volného sdružení architektů na volné noze se Studio Reaktor postupně přerodilo do firmy…” vzpomíná na začátky Jakub Heidler. V rozhovoru architekt dále vysvětlil, proč ve svých projektech často mluví o tématu architektonických příběhů, přiblížil návrh oceněných kancelářích pro firmu Livesport a popsal, jak se navrhují kanceláře na severu Čech – v drsném Chomutově.

Partnerem třetí série podcastů Architekti kanceláří je společnost SUMA Komplet, dodavatel skandinávského nábytku značky Martela. https://www.suma.cz

ARCHIZOOM.CZ publikujeme kvalitní architekturu. Mluvíme s lidmi okolo ní. Píšeme, fotíme a natáčíme. A náš původní obsah sdílíme s vámi na archizoom.cz.

Poslechněte si nás i na cestě do práce

Další díly seriálu Architekti kanceláří

Roman Vrtiška a Vladimír Žák – 1. díl
Michal Kunc a Michal Matějíček – 2. díl
Lukáš Janáč / YUAR architects  – 3. díl
Marek Chalupa / Chalupa architekti – 4. díl
Miroslav Krátký a Tomáš Cieśla / archicraft – 5. díl
Eva Heyworth / Heyworth studio – 6. díl
Jiří Požár / Tarkett – 7. díl
Lubor Sladký / S.H.S. Architekti – 8. díl
Lucie a František Lebedovi / dotegg architekti – 9. díl
Jan Schindler a Ludvík Seko / Schindler Seko architekti - 10. díl 

Další rozhovory na ARCHIZOOM

Sledujte ARCHIZOOM na FACEBOOKU
Sledujte ARCHIZOOM na LINKEDIN

Další rubriky ARCHIZOOM

Rozhovory: www.archizoom.cz/kategorie/rozhovor
Domy: www.archizoom.cz/kategorie/domy
Interiér: www.archizoom.cz/kategorie/interier
Art: www.archizoom.cz/kategorie/art
Video: www.archizoom.cz/kategorie/video
Business & architektura: www.archizoom.cz/kategorie/business-architektura
Informace: www.archizoom.cz/kategorie/informace

Redakce ARCHIZOOM: www.archizoom.cz/tym-archizoom
Přidejte svůj dům, interiér nebo realizaci na ARCHIZOOM na www.archizoom.cz/boarding

O seriálu ARCHITEKTI KANCELÁŘÍ

Autor tohoto podcastu o architektuře je Radek Váňa.
Chcete se s námi potkat a zjistit více? Chcete být hostem našeho pořadu? Napište Radkovi.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle